2
12.05.2023, 08:15Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: Syriusz – CD Projekt Red uspokaja, że gra ma już „nowe ramy”

Turbulencje w tworzeniu Syriusza zostały zażegnane i obrano nowy kurs.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że nowy odpis CD Projektu Red w księgach spółki sugeruje, iż istnieje szansa na rozpoczęcie prac nad Wiedźminem: Syriusz od nowa. Wyjaśnialiśmy m.in. to, że za priorytet uznano stworzenie produkcji, mogącej zaciekawić ludzi niezaznajomionych z serią Wiedźmin.

Jeszcze pod koniec marca 2023 roku pisałem, że w trakcie sesji Q&A Adam Kiciński tłumaczył, iż lepiej jest ciąć koszty na wczesnym etapie i zapewnić sobie czas na dokonanie ponownej oceny projektu.

Teraz ukazał się raport dotyczący Syriusza, a konkretniej mówiąc: chodzi o zdefiniowanie nowych ram projektu. Możemy przeczytać o podjęciu decyzji w sprawie odwrócenia części odpisu za 2022 r. oraz spisania wartości części nakładów za I kwartał 2023 r. Zarząd CD Projektu poinformował o zakończeniu prac nad zdefiniowaniem nowych ram Projektu Sirius, który jest tworzony przez studio The Molasses Flood.

W tym wszystkim ważna jest nie tylko wzmianka o chęci kontynuowania projektu w ramach nowo zdefiniowanych ram, lecz także o chęci wykorzystania istotnej części zrealizowanych dotychczas prac w dalszym rozwijaniu gry. Wiemy zatem, że CD Projekt jeszcze raz ocenił przedsięwzięcie w postaci Syriusza, prawdopodobnie chce wykorzystać część zrealizowanych do tej pory prac, ale też obrał trochę zmieniony kurs w dalszych działaniach.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze