2
31.01.2023, 09:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Wiedźmin: Syriusz może być grą sieciową. Oferty pracy mówią o co-opie i PvE

Ogłoszenia o pracę w studiu The Molasses Flood mogą zdradzać nieco szczegółów na temat nadchodzącej wiedźmińskiej produkcji.

Na początku października CD Projekt Red potwierdził pracę nad trzema tytułami osadzonymi w uniwersum znanym z książek Andrzeja Sapkowskiego. Jeden z nich to oczywiście Wiedźmin 4, który rozpocznie zupełnie nową sagę, drugi okazał się remakiem „jedynki”, a trzeci, skrywany pod kryptonimem Syriusz, to projekt studia The Molasses Flood. To na razie najbardziej tajemnicza z tych trzech gier, o której wiemy, że ma być skierowana do szerszego grona odbiorców i znacząco różnić się od wszystkiego, co stworzył wcześniej CD Projekt Red.

Nieco światła na wiedźmińskiego Syriusza mogą rzucać ogłoszenia o pracę w studiu The Molasses Flood, które wypatrzył jeden z użytkowników Reddita. Niektóre z wymienionych w nich obowiązków mówią o rzeczach, których wręcz spodziewalibyśmy się po grze z uniwersum Wiedźmina: filmowej fabule czy nieliniowej narracji. Inne jednak już tak oczywiste nie są...

W ofercie na starszego projektanta trybu multiplayer mowa jest np. o różnych trybach gry, w tym PvE i co-opie, a także aktywnościach społecznościowych. Od projektanta technicznego wymaga się doświadczenia z mechanikami generowanymi proceduralnie i grami action-adventure. Wspomina się też o stylizowanej oprawie graficznej, co od razu przypomina mi ostatni przeciek trybu multiplayer z Horizon Forbidden West...

Możemy więc puścić wodze fantazji i założyć, że CD Projekt Red planuje poszerzyć grono odbiorców gier o Wiedźminie za sprawą sieciowego tytułu, który będzie czerpał garściami z Drake Hollow, poprzedniej gry studia The Molasses Flood. Tam też mieliśmy do czynienia z sieciową rozgrywką i charakterystyczną oprawą graficzną. Dodam tylko za słowami Adama Kicińskiego z października, że Syriusz nie jest planowany jako gra mobilna.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1777

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze