3.04.2024, 17:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Windblown: Zwiastun nowej gry twórców Dead Cells

Skrzyżowanie Hadesa i Dead Cells na nowym zwiastunie.

Po 5 latach uwielbiane Dead Cells przestało być rozwijane, a developerzy z Motion Twin zapowiedzieli, że pracują nad kolejną produkcją – dynamicznym roguelitem do ogrywania samotnie lub w kooperacji. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć grę tylko na trailerze z The Game Awards 2023, a dzisiaj dostaliśmy już konkretny zwiastun z gameplayem.

Rozgrywka jest szybka, kolorowa i najwyraźniej dość wymagająca. Wydaje mi się, że jeśli w trakcie seansu przyjdzie wam do głów myśl o skrzyżowaniu Dead Cells z Hadesem, to nie będzie to wielkie nadużycie:

Windblown ma zostać zaprojektowany tak, by dało się w niego grać zarówno samotnie, jak i w kooperacji maksymalnie 3 osób. Tytuł pojawi się jeszcze w tym roku we wczesnym dostępie na Steamie i będzie rozwijany, podobnie jak poprzednia produkcja, zgodnie z sugestiami fanów. Niestety nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.

A jak te wieści mają się do plotek o nowej, roguelite’owej odsłonie serii Prince of Persia? Nijak, ponieważ wkrótce po wydaniu Dead Cells, studio Motion Twin uformowało Evil Empire, jakie miało zająć się jego rozwojem. Zamknięcie tamtego rozdziału oznacza, że jedna ekipa robi Windblown, a druga – na razie jeszcze hipotetycznie – nowego Księcia Persji. 


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze