1
15.04.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Witchfire podbija Epic Games Store. Polska gra w czołówce bestsellerów

Witchfire znalazło się wśród pięciu najlepiej sprzedających się gier w Epic Games Storze.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

W zeszłym tygodniu do polskiego Witchfire’a zawitała aktualizacja Ghost Galeon, która wprowadziła do produkcji nową zawartość oraz szereg dodatkowych funkcji. Nie minął tydzień, a The Astronauts chwali się na portalu X, że ich shooter znalazł się wśród pięciu najlepiej sprzedających się gier w Epic Games Storze

Obecność rodzimego FPS-a obok hitów takich jak Assassin’s Creed Mirage, Star Wars Outlaws, Assassin’s Creed Valhalla i Grand Theft Auto 5 z całą pewnością jest powodem do dumy nie tylko dla warszawskiego studia, ale i dla nas, polskich graczy. The Astronauts zapowiada, że nie ma zamiaru zmniejszać tempa – zapowiedziano publikację tzw. road mapy.

Sukces Witchfire’a spina się w piękną klamrę z niedawną dwudziestą rocznicą wydania Painkillera –  innego shootera wyprodukowanego przez ekipę Adriana Chmielarza, która pracowała wówczas pod szyldem People Can Fly. Mowa o mrocznych czasach polskiego gamedevu, gdy rodzime produkcje bardzo rzadko zyskiwały rozgłos za granicą, a będące zwiastunami przemian premiery m.in. pierwszego Wiedźmina i Dead Island miały dopiero nadejść. Studiu The Astronauts gratulujemy sukcesu, a Painkillerowi życzymy wszytkiego najlepszego z okazji dwudziestych urodzin! 

„Kill the pain! Death will reign! Love for hate! So let the games begin!"


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2
Brak okładki
Witchfire
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
FPS
Producent
The Astronauts
Witchfire

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze