22.06.2022, 21:00Lektura na 3 minuty
Wideo

Xenoblade Chronicles 3: Nadchodzący RPG na pokazie Nintendo

Na dzisiejszym specjalnym pokazie Nintendo Direct, który był dedykowany Xenoblade Chronicles 3, poznaliśmy sporo ciekawych informacji o nadchodzącej wielkimi krokami grze jRPG.

Trzecia część popularnej serii Xenoblade Chronicles to tytuł przeznaczony wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Studio Monolith Soft za nieco ponad miesiąc odda w nasze ręce erpega z widokiem TPP, 6-osobową drużyną, walką w czasie rzeczywistym, wielkim światem i rozbudowaną fabułą. Wszystko w mangowej stylistyce łączącej klimat fantasy z mechanicznymi robotami.


Fabuła

Z filmowych przerywników dowiadujemy się jak wygląda początkowy zarys fabuły. Świat Aionios jest rozdarty niekończącą się wojną między dwoma frakcjami – Keves i Agnus. 3 bohaterów z pierwszego i 3 z drugiego stronnictwa trafia na siebie podczas specjalnej misji. Okoliczności zmuszają ich do współpracy i tak rozpoczyna się ich wielka przygoda. Ważny jest fakt, że do zrozumienia historii nie trzeba w ogóle znać poprzednich części Xenoblade Chronicles.


Bohaterowie

Podczas prezentacji gry, Nintendo pokazało całą 6 głównych bohaterów. Będą nimi:

 • Noah (Keves) – wojownik cieszący się ogromnym zaufaniem wśród towarzyszy. Jego zadaniem jest też rytualne opłakiwanie poległych w bitwie żołnierzy.
 • Eunie (Keves) – zuchwała, ale delikatna wojowniczka.
 • Lanz (Keves) – potężny wojownik preferujący walkę w zwarciu.
 • Mio (Agnus) – miła i pełna empatii. Podobnie jak Noah, jej zadaniem jest opłakiwanie poległych.
 • Taion (Agnus) – szybko myślący taktyk bitewny.
 • Sena (Agnus) – drobna dziewczyna o ogromnej sile.

Świat

Po bohaterach zaprezentowany został świat gry, wraz z jego różnorodnymi i surrealistycznymi krajobrazami. Lasy, pustynie, zimowe lokacje, masa przedziwnych okazów flory i fauny. Podczas podróży nasi bohaterowie natkną się zarówno na przyjazne zwierzęta jak i potężne wrogie bestie (część stworów można napotkać jedynie o konkretnej porze dnia). Trafią na pola bitew oraz do kolonii pełniących rolę bazy wypadowej.

W Xenoblade Chronicles 3 pojawią się: gotowanie, crafting, rozmowy z towarzyszami przy ognisku, siatka relacji z napotkanymi postaciami oraz czekające na odkrycie skrzynie ze skarbami. Funkcja szybkiej podróży ułatwi poruszanie się po ogromnym świecie.

7
zdjęć

Walka

Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a po ekranie fruwają statystyki obrażeń. Podczas dynamicznych starć można się swobodnie przełączać między bohaterami. System walki opiera się na umiejętnościach bojowych postaci i korzystaniu z atrybutów standardowych erpegowych klas takich jak tank czy healer. Do tego dochodzą kombosy i moc Uroborosaz połączenia dwóch bohaterów powstaje częściowo mechaniczny potężny twór.


Expansion Pass

Nintendo podczas pokazu zachęcało również do zakupu przepustki sezonowej. Zapłacimy za nią 29,99$ i otrzymamy:

 • 29.07.2022 – pomocne przedmioty i różne warianty kolorystyczne ubrań.
 • 31.12.2022 – tryb gry „Challenge Battle”, nowy bohater, dodatkowe misje i ubrania.
 • 30.04.2023 – tryb gry „Challenge Battle”, nowy bohater, dodatkowe misje i ubrania.
 • 31.12.2023 – dodatek fabularny.

Data premiery

Xenoblade Chronicles 3 ukaże się już 29 lipca 2022. Gra wyjdzie jedynie na Nintendo Switch.

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów20

Obserwujących1

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane