1
10.08.2022, 11:15Lektura na 2 minuty

Z gier na Netfliksie codziennie korzysta mniej niż 1% subskrybentów

Niemniej Netflix zamierza dalej w nie inwestować. Przejmie kolejnych twórców i do końca roku chce podwoić liczbę swoich gier.


Patryk „Delighter” Żelazny

Netflix z grami kojarzony nie był, nie jest i raczej nie będzie. Na początku to Polacy byli testerami, a później plany zaczęły nabierać tempa. Firma kupiła twórców Oxenfree, udostępniała kolejne tytuły i nawet pokusiła się o zatrudnienie weteranów od Electronic Arts, Facebooka i Zyngi. Gdzie to wszystko jest teraz? Cóż, niby gry pojawiły się na platformie w tym roku, jednak nie powiedziałbym, że cieszą się szczególnym, czy nawet jakimkolwiek zainteresowaniem.

Jak podaje CNBC, do aktywnych graczy na platformie Netfliksa możemy zaliczyć 1,7 miliona subskrybentów. Czy to dużo, czy mało, zależy od punktu siedzenia, jednak patrząc na to, że mamy do czynienia z amerykańskim gigantem... mówimy tu o liczbach raczej mikroskopijnych. Netflix zaliczył ostatnio tendencję spadkową i całkiem sporo ludzi zrezygnowało z usługi w ostatnich kwartałach, jednak mimo to wciąż ma aktualnie około 221 milionów użytkowników. Zatem z gier korzysta zaledwie 0,77%, a łącznie były one pobrane 23,3 miliona razy. Nie powiedziałbym, że jest to wynik, którym można się pochwalić, ale wygląda na to, że Netflix się nie poddaje.

Na ten moment dostępne są 24 gry i na tym się nie kończy. Napiszę nawet więcej: amerykański gigant zamierza do końca tego roku podwoić liczbę produkcji w swoim katalogu i mieć ich 50. No i przy tym nie obeszłoby się bez przejmowania kolejnych studiów. W końcu ktoś te gry musi robić. Cały czas pewnie trzymając kciuki, że przekona się do nich przynajmniej część subskrybentów. Ciekawe, czy doczekamy czasów, w których ludzie będą opłacać Netfliksa tylko dla gier.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów549

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane