89
25.06.2021, 10:37Lektura na 5 minut

Zawartość CD-Action 08/2021

W nowym CDA (już w sprzedaży) przyglądamy się 30 grom zaprezentowanym na E3 2021, recenzujemy Ratchet & Clank: Rift Apart, przybliżamy historię klawiatur komputerowych, polecamy wartościowe aplikacje mobilne i... odświeżamy szatę graficzną magazynu!


Daniel „CormaC” Bartosik

CD-Action prosiło się o zmiany w layoucie od bardzo dawna, a pracując nad nimi, kierowaliśmy się tymi samymi założeniami, co w przypadku renowacji logosa. Chcieliśmy, żeby było „lżej”, nowocześniej i żeby stałe elementy oprawy zajmowały mniej miejsca, dzięki czemu strony „odetchną” i będzie można składać je efektowniej. Jesteśmy przekonani, że to właściwy kierunek, ale czekamy na Wasze opinie.

Skoro już o zmianach mowa, to... astrologowie ogłaszają miesiąc wzmocnień – populacja redakcji zwiększa się! Dołączył do nas Barnaba „b-side” Siegel, bardzo doświadczony dziennikarz, którego artykuły czytała w internecie i magazynach drukowanych przynajmniej część z Was. Tą świetną wiadomością zakończę sekcję obwieszczeń – przejdźmy do zawartości magazynu.

Początek wydania zdominowało oczywiście E3 2021 – na dziesięciu stronach przyglądamy się aż 30 zaprezentowanym podczas tej imprezy grom. W naszym przeglądzie znajdziecie zarówno obiecujące indyki, jak i przedstawicieli wagi ciężkiej, takich jak S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, Elden Ring, Halo Infinite, Far Cry 6, Dying Light 2 czy Battlefield 2042. Oprócz tego w dziale W produkcji znajdziecie m.in. pełnowymiarową zapowiedź The Dark Pictures: House of Ashes (Siekiera) oraz wrażenia z ogrywania przedpremierowej wersji OlliOlli World (Otton).

cda_08_2021_rozkladowka_01_17bw9.jpg

Główną recenzją w CDA 08/2021 jest rzecz jasna Ratchet & Clank: Rift Apart (Siekiera). Wśród 35 ocenionych w tym numerze gier znalazły się też m.in. Days Gone na PC (Siekiera), Assassin’s Creed Valhalla: Gniew Druidów (Ninho), Knockout City (Otton), Wasteland 3: The Battle of Steeltown (Cursian), Metro Exodus PC Enhanced Edition (Krigore), polskie Tainted Grail: Conquest (Ranafe) i Sniper Ghost Warrior Contracts 2 (Krigore), Elite Dangerous: Odyssey (Krigore), Subnautica: Below Zero (DaeL), Final Fantasy VII Remake Intergrade: Episode Intermission (Ranafe) i stołowa karcianka God of War (Witold).

cda_08_2021_rozkladowka_02_17bw9.jpg

Publicystyka przywita Was pięciostronicową historią klawiatur komputerowych autorstwa Smugglera. Do wehikułu czasu zaprosi Was też Bartłomiej Kluska, który tym razem wspomina Telegazetę. W rozkroku między epokami stanął Piotr „Pita” Rusewicz, który zajął się grami powstającymi współcześnie na stare platformy (np. Amigę czy NES-a). DaeL przygotował cztery strony o rakietnicach w grach, a duet Cerebrum & Otton uderzył w poważne tony artykułem o tzw. opłacie reprograficznej (czyli „podatku od piractwa”). Nie mogliśmy oczywiście przemilczeć faktu, że w czerwcu odszedł Benoît Sokal, twórca m.in. Syberii – swój tekst poświęcił Belgowi Eugeniusz Siekiera. Dział Publicystyki uzupełniają dwa felietony (Cascad, Kaladin), Magazyn Kulturalny i Szpile.

cda_08_2021_rozkladowka_03_17bw9.jpg

Megaporadnik w dziale Technologie poświęcony jest tym razem aplikacjom na smartfony – polecamy niemal 30 apek, które warto sprawdzić. Do naszego laboratorium sprzętowego trafiły natomiast monitor AOC Agon AG493UCX, procesor Intel Core i5-11400F, karta graficzna Asus GeForce RTX 3080 Ti ROG Strix Gaming LC 12 GB OC, słuchawki Asus ROG Theta 7.1, komputer Raspberry Pi 400, dysk SSD Goodram IRDM M.2 NVMe SSD 2 TB, smartfon Poco F3, słuchawki JBL Club One i klawiatura Roccat Pyro.

cda_08_2021_rozkladowka_04_17bw9.jpg

SPIS TREŚCI  


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

cda_08_2021_ewydanie_17bw9.jpg
Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze