Zawartość CD-Action 09/2021
W nowym CDA (już w sprzedaży) ogrywamy nadchodzące nowe, mocno odmienione King’s Bounty, recenzujemy jedną z najlepszych gier tego roku, świętujemy 25-lecie Quake’a i przyglądamy się Windowsowi 11.
„To nowe, inne King’s Bounty, ale na pewno nie gorsze” – do takiego wniosku doszedł po ograniu testowej wersji „dwójki” Mac Abra, który opisał swe wrażenia na dwóch stronach. Oprócz King’s Bounty II sprawdziliśmy też przedpremierowo m.in. nową produkcję polskiego studia Flying Wild Hog (seria Shadow Warrior) – sieciową grę akcji Space Punks, z którą zmierzył się b-side. Cztery strony poświęcone Festiwalowi Steam Next to z kolei przegląd nadchodzących indyków, które wyłowiliśmy z morza dem udostępnionych przez sklep Valve.
Wspomniana we wstępie jedna z najlepszych gier tego roku to Chivalry II – to jej poświęciliśmy główną recenzję numeru (autorstwa b-side’a). W CDA 09/2021 oceniliśmy łącznie 28 produkcji, w tym Ninja Gaiden: Master Collection (Siekiera), Dungeons & Dragons: Dark Alliance (Bastian), Scarlet Nexus (Ranafe), Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin (Otton), Chicory: A Colorful Tale (Mac Abra), wydane niedawno na PC No More Heroes i No More Heroes 2: Desperate Struggle (Siekiera), Ys IX: Monstrum Nox (Otton), Roguebook (9kier), Mario Golf: Super Rush (spikain), World of Tanks: Modern Armor (Krigore), Ender Lilies: Quietus of the Knights (Otton) i polskie Land of War: The Beginning (Siekiera).
Publicystykę zaczynamy siedmioma stronami poświęconymi Quake’owi, który obchodzi 25. urodziny. Smuggler opowiada o przełomowym shooterze id Software na czterech stronach, DaeL na kolejnych dwóch porusza temat modów do niego, a Siekiera wspomina w felietonie swoje pierwsze spotkanie z Legendą. 20 lat stuknęło z kolei torrentom, o których Otton rozpisał się na trzy strony. Fanów wycieczek w przeszłość ucieszyć powinny też dwie strony o LaserDiscu (Bartłomiej Kluska), cztery o poprzedniku ZX Spectrum, czyli Sinclairze ZX (Smuggler), i dwie o God of War III (Siekiera). Aż sześciu stron wymagało natomiast przybliżenie niezwykle barwnego życia zmarłego w czerwcu Johna McAfee’ego (DaeL). Duet Cerebrum & Otton zajął się „prawem do naprawy”, czyli rozwiązaniami prawnymi, które mają przedłużyć życie urządzeń elektronicznych. Do tego tradycyjnie dorzucamy Magazyn Kulturalny, felietony (Papkin, Cascad, Otton) i Szpile.
W dziale Technologie uwagę przykuwają przede wszystkim cztery strony wrażeń Allora z wersji developerskiej Windowsa 11. Oprócz tego prezentujemy platformę sprzętową, której używamy podczas testów w naszym laboratorium, a także dzielimy się wrażeniami z użytkowania siedmiu urządzeń – pada Gioteck WX4 Cubes, komputera Zotac Zbox Magnus One, słuchawek Turtle Beach Ear Force Stealth 600 Gen 2 (Xbox) i Genesis Neon 750 RGB, dysku WD Black D30 Game Drive NVMe SSD, klawiatury Roccat Magma oraz myszy SteelSeries Prime+.
SPIS TREŚCI
WERSJA CYFROWA
Po cyfrową wersję CD-Action 09/2021 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.
Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!
Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.