28.03.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

Zwolnienia w Nintendo of America: Powodem przełożenie premiery Switcha 2

Nintendo of America masowo zwalnia testerów. Dotyczy to pracowników z nawet dziesięcioletnim stażem.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Według serwisu Kotaku, Nintendo of America mierzy się z masową redukcją zatrudnienia, która wpisuje się w niepokojący trend zwolnień w branży, ale i ma podobno związek z przełożeniem premiery tzw. Switcha 2 na 2025 rok. Do sytuacji odniósł się rzecznik Nintendo, który twierdzi, że zmiany mają zapewnić większą integrację podczas procesu tworzenia gier. Dodał również, że japońska korporacja stworzy nowe stanowiska pracy, a osoby zwolnione otrzymają odprawy i pomoc w okresie przejściowym.


Nintendo of America zreorganizowało dział testowania produktów, aby zapewnić większą globalną integrację związaną z tworzeniem gier. Pozwoli nam to lepiej dostosować firmę do międzynarodowych procedur i testów. Zmiany te będą wiązały się z wygaśnięciem części etatów, a także utworzeniem innych stanowisk w pełnym wymiarze godzin. Pracownikom poszkodowanym przez redukcję etatów zaoferujemy pakiety odpraw i zapewnimy pomoc w okresie przejściowym. 


Nintendo of America

Osoby poszkodowane przez amerykański oddział firmy z Kioto twierdzą, że zwolnienia poprzedził okres posuchy wśród projektów wymagających testowania. Może mieć to związek z decyzją o przesunięciu daty premiery nowej konsoli Wielkiego N na 2025 rok. 

Nintendo Switch jest globalnym fenomenem, który wyciągnął japońską korporację z dołka, w jakim ta znalazła się po nieudanej premierze Wii U w 2012 roku. Pomysł na produkcję sprzętu hybrydowego okazał się strzałem w dziesiątkę, a najnowszy handheld Wielkiego N został trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Switch znalazł blisko 140 milionów nabywców, a fani Nintendo z niecierpliwością czekają na jakiekolwiek oficjalne informacje na temat następcy konsoli.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze