4.02.2024, 18:04Lektura na 4 minuty

Suicide Squad – kim są Deadshot i King Shark?

Ci dwaj (anty)bohaterowie razem z Harley Quinn i Kapitanem Boomerangiem muszą stawić czoła członkom Ligi Sprawiedliwości, którzy pod kontrolą Brainiaca sieją spustoszenie na Ziemi. Jeżeli chcielibyście zagrać w Suicide Squad: Kill the Justice League, ale nie wiecie nic o postaciach z Task Force X, to zerknijcie do akt policyjnych Deadshota i King Sharka.

Trwa tydzień z Suicide Squad: Kill the Justice League, a to kolejny artykuł opracowany w związku z premierą – gra zadebiutowała w piątek 2 lutego. Produkcję można kupić w wersji pudełkowej pod tym adresem.


Kim jest Deadshot?

Imię i nazwisko: Floyd Lawton
Pseudonim: Deadshot
Data urodzenia: nieznana
Wzrost, waga, kolor oczu i włosów: 186 cm, 82 kg, niebiesko-brązowe, brązowe
Zawód, wykształcenie: najemnik, wojskowy snajper
Blizny, znaki szczególne: muskularny, włosy krótko ścięte, pełny zarost, skrywa twarz za maską

Raport: Floyd Lawton to jeden ze starszych przeciwników Batmana, zadebiutował bowiem na kartach komiksów już w 1950 roku. Od tamtej pory kilkukrotnie zmieniano jego biografię, pochodzenie oraz kolor skóry, lecz zawsze zachowywano cechy charakterystyczne. Złoczyńca nigdy nie potrzebował nadnaturalnych zdolności, ponieważ nawet bez nich zdawał się nieuchwytny dla superbohaterów. Jego wyszkolenie wojskowe pozwalało mu wychodzić cało z pojedynków na pięści z Bruce’em Wayne’em – podobnie jak on, jest mistrzem opracowywania taktyk i samodzielnego przygotowywania gadżetów.

Ze względu na elokwentność i zdolności przywódcze zazwyczaj pełni funkcję kapitana Legionu Samobójców. Wymyśla plan działania oraz przydziela swoim kompanom konkretne role i zadania do zrealizowania. Uznawany jest za najlepszego strzelca w uniwersum DC, który „nigdy nie chybia” – zarówno jeśli chodzi o karabin snajperski, jak i inną broń palną. Zawsze ma przy sobie rękawicę umożliwiającą wystrzeliwanie pocisków, co przydaje się mu do walki w zwarciu. Nie dość, że potrafi zabić z bardzo dalekiej odległości, to na dodatek umie strzelać w taki sposób, aby kula zrykoszetowała i wyeliminowała kilku skrywających się za ścianą wrogów. W grze Suicide Squad: Kill the Justice League posiada jetpack, co ułatwia mu dostawanie się na wyższe kondygnacje.

Wniosek: Deadshot to szalenie skuteczny zabójca, przed którym nie ma ucieczki. Jeżeli weźmie kogoś na cel, to istnieją bardzo małe szanse, że jego ofiara wyjdzie cało z tej sytuacji.


Kim jest King Shark?

Imię i nazwisko: Nanaue
Pseudonim: King Shark
Data urodzenia: nieznana
Wzrost, waga, kolor oczu i włosów: 218 cm, 172 kg, czarne, łysy
Zawód, wykształcenie: bóg rekinów
Blizny, znaki szczególne: ciało człowieka, głowa rekina, ostre zęby, muskularna sylwetka

Raport: W tym przypadku mamy do czynienia z nieco nowszym komiksowym złoczyńcą, gdyż o Nanaue po raz pierwszy usłyszeliśmy w 1994 roku. King Shark przez lata swojej działalności dał się poznać jako istota niesamowicie niebezpieczna, zdolna do rozerwania człowieka na pół, a następnie zjedzenia go. Bóg rekinów najczęściej przedstawiany jest jako postać impulsywna i niezbyt lotna, która stawia na działanie, a nie skrupulatne planowanie kolejnych ruchów. Nanaue łatwo wyprowadzić z równowagi, starcie z nim to natomiast nie lada wyzwanie. Pomimo swojej masy bywa bardzo szybki zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Ostrymi zębami przegryzie gruby metal, a dzięki kuloodpornej skórze jest wytrzymały na obrażenia – nawet ładunki wybuchowe mogą mieć problem z jej przebiciem. King Shark to właściwie jedyny członek Legionu Samobójców zdolny stanąć w szranki z Supermanem i wyjść z tego bez większego uszczerbku na zdrowiu. Między innymi z tego powodu Amanda Waller dołączyła go do zespołu Task Force X w grze Suicide Squad: Kill the Justice League. W produkcji Rocksteady Studios ten antybohater będzie rozprawiał się z wrogami za pomocą potężnych ataków wręcz, ale zrobi też użytek z broni palnej i dwóch ostrzy.

Wniosek: Nanaue to prawdziwa maszyna do zabijania, której na dobrą sprawę nie da się powstrzymać przy użyciu broni konwencjonalnej. Niech nie zmylą was gabaryty King Sharka – pomimo postury kulturysty skacze i biega lepiej niż profesjonalni atleci.

Dowiedz się więcej również o pozostałych członka Task Force X – poznaj Harley Quinn i Kapitana Boomeranga.

Tekst powstał we współpracy z firmą Cenega.


Czytaj dalej

Redaktor
Łukasz Morawski

Dziennikarz z wykształcenia, o grach wideo piszę od 16. roku życia i mam zamiar kontynuować tę przygodę jak najdłużej. Jestem miłośnikiem popkultury, który nie narzuca sobie żadnych barier gatunkowych – wszystkiemu trzeba dać szansę. Tylko w taki sposób można odkryć prawdziwe perełki.

Profil
Wpisów47

Obserwujących2
Suicide Squad: Kill the Justice League
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Suicide Squad: Kill the Justice League

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze