3.02.2024, 18:00Lektura na 4 minuty

Suicide Squad – kim są Harley Quinn i Kapitan Boomerang?

W najnowszej produkcji studia Rocksteady ta dwójka (anty)bohaterów razem z Deadshotem i King Sharkiem stawi czoła groźnemu Brainiacowi kontrolującemu członków Ligi Sprawiedliwości. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o postaciach z Suicide Squad: Kill the Justice League? Koniecznie zerknijcie w ich kartoteki policyjne.

Tydzień Suicide Squad: Kill the Justice League trwa w najlepsze, dlatego przedstawiam kolejny tekst przygotowany przy okazji premiery - gra zadebiutowała w piątek, 2 lutego. Dzieło Rocksteady Studios kupicie w wersji pudełkowej pod tym adresem.


Kim jest Harley Quinn?

Imiona i nazwisko: Harleen Frances Quinzel
Pseudonim: Harley Quinn
Data urodzenia: nieznana
Wzrost, waga, kolor oczu i włosów: 170 cm, 64 kg, niebieskie, blond
Zawód, wykształcenie: profilerka policyjna, psychiatra
Blizny, znaki szczególne: mocny makijaż (biała twarz, czerwone usta, kolorowe powieki), włosy spięte w dwa kucyki – najczęściej pofarbowane na niebiesko/czarno i czerwono, lubi skórzane i lateksowe ubrania

Raport: Harley to kultowa antybohaterka, która zadebiutowała w serialu animowanym „Batman: The Animated Series” z 1992 roku i na dobre wpisała się do kanonu DC Comics. Po studiach zaczęła karierę jako psychiatra w zakładzie Arkham, gdzie poznała Jokera. Ten zmanipulował ją do tego stopnia, że stała się kryminalistką i przeciwniczką Batmana. Quinn dała się poznać jako osoba niezrównoważona psychicznie, co często mogło prowadzić do błędnych osądów ze strony widzów i czytelników. Nawet jeśli sprawiała wrażenie nieogarniania otaczającej ją rzeczywistości, to niemalże zawsze miała przygotowany konkretny plan i wiedziała, jak wykaraskać się z tarapatów. Pomagało jej w tym wykształcenie ułatwiające zrozumienie psychiki przeciwników.

Przez wiele lat podlegała jednak zbyt mocno wypływowi Księcia Zbrodni, co sprowadzało ją wręcz do roli niewolnicy niepotrafiącej podejmować samodzielnie decyzji. Obecnie Harley Quinn przedstawiana jest w popkulturze jako postać o wiele bardziej niezależna, oderwana od toksycznego związku z Jokerem. Coraz więcej twórców ukazuje ją jako nieoczywistą bohaterkę, próbującą działać dla dobra innych ludzi, jednocześnie pamiętającą o własnych korzyściach. Doskonale radzi sobie w bezpośredniej walce (ma zdolności akrobatyczne i świetnie operuje kijem baseballowym) oraz specjalizuje się w obsłudze dwóch pistoletów.

Wniosek: Harley Quinn nie tylko może pokonać swoich przeciwników intelektem, rozpracowując ich psychikę lub otumaniając swoim szaleńczym pojmowaniem rzeczywistości, lecz także jest w stanie zabić wrogów jednym celnym uderzeniem kija w skroń lub potylicę.


Kim jest Kapitan Boomerang?

Imię i nazwisko: George Harkness
Pseudonim: Kapitan Boomerang
Data urodzenia: nieznana
Wzrost, waga, kolor oczu i włosów: 183 cm, 95 kg, niebieskie, blond
Zawód, wykształcenie: performer, pracownik w fabryce zabawek
Blizny, znaki szczególne: garbaty nos, zaniedbane bokobrody, lubi czapki

Raport: O George’u po raz pierwszy usłyszeliśmy już na początku lat 60., kiedy to zadebiutował w komiksie poświęconym Flashowi. Od tamtej pory jest jednym z podstawowych antagonistów tego superbohatera, mimo iż nie posiada żadnych nadnaturalnych zdolności. Sytuacja ulegnie zmianie w Suicide Squad: Kill the Justice League, ponieważ Kapitan Boomerang w jakiś sposób posiądzie Moc Prędkości stanowiącą źródło energii speedsterów. Co prawda nadal nie dorówna szybkością Szkarłatnemu Sprinterowi, ale przynajmniej będzie w stanie błyskawicznie teleportować się na bliskie odległości.

Harkness zdecydowanie nie cieszy się szacunkiem ze strony innych złoczyńców oraz członków Ligi Sprawiedliwości – ma to związek z jego niewyparzonym językiem, głupkowatym poczuciem humoru i tchórzostwem. Jednocześnie bywa agresywny oraz porywczy, przez co zazwyczaj rusza do walki bez większego zastanowienia. Przewagę na polu bitwy dają mu własnoręcznie wykonane bumerangi (to nie przypadek, że pochodzi z Australii), którymi potrafi posługiwać się po mistrzowsku. Rzuca nimi nie tylko z ogromną prędkością, ale też z taką siłą, że jest w stanie mordować wrogów jednym trafieniem – a że broń niemalże zawsze dosięga celu, to uniknięcie zgonu graniczy z cudem. Używanie broni palnej również nie sprawia mu zbyt dużych problemów.

Wniosek: George Harkness to nieprzewidywalny socjopata, który prędzej rzuci w człowieka morderczym bumerangiem, niż zastanowi się nad konsekwencjami swojego czynu. Myśli przede wszystkim o sobie, dlatego współpraca z Legionem Samobójców bywa dla niego męcząca, a chaotyczne zachowanie mężczyzny często stawia drużynę w trudnej sytuacji.

Dowiedz się więcej również o pozostałych członka Task Force X – poznaj Deadshota i King Sharka.

Tekst powstał we współpracy z firmą Cenega.


Czytaj dalej

Redaktor
Łukasz Morawski

Dziennikarz z wykształcenia, o grach wideo piszę od 16. roku życia i mam zamiar kontynuować tę przygodę jak najdłużej. Jestem miłośnikiem popkultury, który nie narzuca sobie żadnych barier gatunkowych – wszystkiemu trzeba dać szansę. Tylko w taki sposób można odkryć prawdziwe perełki.

Profil
Wpisów47

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze