05.06.2026
9 Komentarze

Szpile: Twórca God of War nienawidzi nowego God of War

Szpile: Twórca God of War nienawidzi nowego God of War
Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

📍 Nvidia prezentuje RTX Spark – ma to być „najwydajniejszy układ PC w historii”. Ciekawe, jaka cena… Tak sobie myślę, że z jedną nerką też można żyć, no nie?

📍 David Jaffe, czyli twórca oryginalnego God of War, dość obszernie wypowiedział się o najnowszej odsłonie tej gry. Cytuję co smakowitsze fragmenty: „Co to, kur$@, jest? (…) To wygląda jak jakieś gówno. (…) Wyprane z pomysłów i strasznie nudne. (…) To jakaś porażka. Ta gra nie osiągnie sukcesu. (…) To nie jest God of War. Nie wiem, co to, @#$%, jest. To jak jakaś powieść fantasy, która w ogóle mi się nie podoba”.

Nie wiem, jak wy, ale ja mam dziwne wrażenie, że chyba nie jest tą produkcją przesadnie zachwycony. Choć może się mylę…

📍 Dobra wiadomość: w Tomb Raiderze: Legacy of Atlantis, reboocie legendarnej serii, Lara będzie mówić (także) po polsku. Zła wiadomość: premiera została przesunięta z końca 2026 na luty 2027. Cóż, Lara może z powodzeniem walczyć z tyranozaurem, jednak GTA VI to już zbyt duże wyzwanie nawet dla niej.

📍 Squadron 42 „jest na ukończeniu”. Twórca Star Citizena zdradza, że produkcja gry wchodzi w decydującą fazę. A premiera w tym roku. Tja, czyli w 2035. Mowa o wczesnym dostępie, oczywiście.

📍 Skoro Pieśni przeszłości mają wyjść w 2027, logiczne staje się, że premiera Wiedźmina 4 uzyskuje status „pieśni odleglejszej przyszłości” i nie oczekiwałbym jej przed drugą połową 2028. Albo i później. No nic, to pewnie będzie pierwsza gra, którą odpalę sobie na emeryturze. Ech…

PS Jako że wszyscy analizują każdy piksel na tym screenie z Geraltem, co go CDPR wrzucił, też się wypowiem – osobiście uważam, że wiedźmin trzyma w dłoniach ten słynny „miecz przeznaczenia”. Bo przecież wyraźnie widać, że on ma dwa ostrza! 🙂

📍 Debiut Fable przeniesiono na luty 2027, Microsoft oficjalnie tłumaczy to chęcią ułożenia świątecznych premier tak, „żeby było najlepiej dla graczy”. Wcale nie dlatego, że pierwotny termin kolidował z ukazaniem się GTA VI, wiadomo. Dobro graczy ponad wszystko. 🙂 No, cóż… Jak to mówią – nie pochwalam, ale rozumiem. Jeśli poświęcą ten czas na odbugowanie gry i tak dalej, to wybaczę. 

📍 Nagroda Clikbaitu Tygodnia dla twórcy nagłówka „Dlaczego Wiedźmin 3: Dziki Gon – Pieśni przeszłości nie zadziała na Windowsie 10?”. Bo tak w ogóle jak najbardziej zadziała i nikt z CDPR nie twierdzi inaczej. Autorowi gratuluję. Chyba.

PS I przypominam prawo głoszące, że jeśli w tytule sensacyjnego newsa jest znak zapytania, w 99 przypadkach na 100 mowa o clickbaicie.

📍 Twórcy zarzucają Gabe’owi Newellowi monopol na sprzedaż gier PC (w przeprowadzonej w 2025 roku ankiecie około 72% respondentów jest tego zdania). Newell wyśmiewa to, twierdząc, że „klienci mają ogromy wybór”. No fakt, mogą kupić na Steamie albo nie kupić. A tak serio – pomiędzy monopolem a dominującą pozycją na rynku jest jednak znacząca różnica, nie uważacie?

📍 Wyciek ujawnił, że Ubisoft ma w planach aż dwie różne gry z Raymanem. Kiedyś bym się ucieszył, ale przy obecnej kondycji „Ubi”… Oby nie sprawdziło się powiedzonko „nieszczęścia chodzą parami”. A znając życie, jedną z tych produkcji i tak anulują przed premierą…

📍 „Pokolenie Z nie chce już studiować programowania (…). Stanowi to problem dla Amazona, Apple i Google” – martwi się newsman na jednym z sajtów. No tak, jak potem wykazywać przełożonym „optymalizację zatrudnienia”, gdy nie będzie kogo zwalniać. 🙂

PS Jedno mi się w „zetkach” podoba – dużo mniej piją niż poprzednie generacje. Ponoć dlatego, że nie mają na to kasy, bo nie pracują, a poza tym antydepresantów nie wolno mieszać z alkoholem.

9 odpowiedzi do “Szpile: Twórca God of War nienawidzi nowego God of War”

  1. SmóglerKrólujNam 5 czerwca 2026 o 18:09

    dzieńki!

  2. To ja mam pytanie do redakcji. Dlaczego do jasnej przenajświętszej nie zrobicie wreszcie czegoś z brakiem możliwości edycji komentarzy i tym jak fatalny jest ich ogólny system odpowiadania w dyskusji. Czy to jest serio aż takie nie do przeskoczenia dla Was na 30 rocznicę działalności?

  3. No to jeszcze… Dlaczego jest tak mało o sprzęcie polskich producentów? Ok, rozumiem, to są w dużej mierze składaki, ale w kraju który dał światu Wigry, nie jest to żadne wytłumaczenie. Mamy fajne klawiatury i myszki z Polski, dlaczego dział sprzętowy nie przetestował tego wszystkiego? Nie zapłacili?

    • Pohamuj sie z takimi sugestiami, albo sie pogniewamy. Serio. Przeginasz.

      • Przynajmniej jest reakcja, na pierdyliard zgłaszanych przez czytelników próśb, żeby wreszcie ucywilizować komentarze, poprawić system odpowiadania i dodać możliwość edycji, nie ma żadnej… A w moim pytaniu nie było, żadnej sugestii, tylko autentyczna ciekawość i próba znalezienia racjonalnego uzasadnienia. To by przynajmniej miało jakiś sens, że jedni producenci płacą za pisanie o ich sprzęcie, a inni nie. Ten polski sprzęt jest często dobry, a przy okazji sporo tańszy.

      • Czy laskawy pan redaktur zechce sie ustosunkowac do iscie dennego poziomu forum/wiadomosci czy tylko sie udziela zeby straszyc niewygodnych uzytkownikow?
        Tak tylko pytam bo jestem tu z jakis tydzien ale to sie po prostu nie da pisac w tym gownie, funkcjonalnosc gorsza niz na forach 20 lat temu. Informatykow wam braklo czy rozsadku?
        Jak nie poprawicie to spadam, tak wiem kazdy ma to w dupie i mnie nie potrzebujecie, ale sprawdz sobie ile ruchu generujecie na codzien, newsy po 2-3 posty, żal do kwadratu.

      • Gdzie niby przegina? Na co się pogniewacie?

  4. A po co uczyć się programowania? Przecież AI rządzi!

  5. UWAGA, PORZEGINAM PAŁKĘ!

    pff, lepszej sekcji komentarzy im się zachciewa, od razu degrengoladę tu zrobią, normikom i mainstreamowi nie wolno dawać czego chcą, zawsze dąży to do degradacji i zaniżania czasu na myślenie XD

    Przegiąłem, życzę wszystkim życzeń, bo chcieć to fajnie, a niechciec to niefajnie.

Skomentuj