THQ Nordic Showcase 2026 z konkretną datą. Czy to już pora na zapowiedź Gothica 2 Remake?

THQ Nordic Showcase 2026 z konkretną datą. Czy to już pora na zapowiedź Gothica 2 Remake?
Enigmatyczna plansza z tytułem prawdopodobnie przyprawiłaby wielu o stan przedzawałowy, ale na to chyba jeszcze za wcześnie.

Przepraszam was za lekki clickbait w tytule, ale z mnóstwa serii pozostających w rękach THQ Nordic to właśnie Gothic jest aktualnie najgorętszym towarem. Choć wielu nie wierzyło w to, że Alkimia Interactive stanie na wysokości zadania, efekt ich wieloletnich prac okazał się dla wielu wystarczająco dobry, by ponieść dziedzictwo Piranha Bytes dalej. Tam z kolei czeka już Gothic 2 – tytuł lepszy od „jedynki”, co w przypadku sukcesu jej remake’u pozwala liczyć na to, że z jego nową wersją będzie tak samo.

Gothic 1 Remake w pierwszy tydzień sprzedał się w nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy, a Alkimia nieustannie pracuje nad poprawieniem stanu technicznego produkcji, który idealny nie jest. Z tego względu pewnie jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji, ale kiedy spojrzymy w komentarze pod krótkim trailerem zapowiadającym tegoroczne THQ Nordic Showcase, pojawia się tam właściwie tylko Gothic 2. Gdzieś hen, daleko, ktoś przypomniał sobie o Darksiders 4, o którym usłyszeliśmy blisko rok temu.

THQ Nordic Showcase 2026 odbędzie się 7 sierpnia o 21:00 czasu polskiego. Na pewno zobaczymy Titan Questa 2, Wreckfesta 2, Way of the Hunter 2, The Guild – Europę 1410, The Eternal Life of Goldman, Expeditions: Samurai oraz Fatekeepera.

Prawie na pewno możemy liczyć na jakieś niespodzianki. W ubiegłym roku był nią właśnie Fatekeeper, który niedawno ukazał się we wczesnym dostępie na Steamie. Alicja Wojciechowska już trochę pograła i możecie zapoznać się z jej wrażeniami. Na co możemy liczyć na tegorocznej edycji? Ciężko stwierdzić, bo THQ Nordic i jej spółka-matka, czyli Embracer, mają prawa do bardzo wielu uznanych serii. Z powodu problemów biznesowych wiele projektów upadło lub zostało odsuniętych w czasie, ale inne, jak Dead Island 3, podobno cały czas powstają.

W niedawnych informacjach przewijały się też takie tytuły jak powrót Red Faction i TimeSplitters, a także mojej osobistej, największej nadziei, czyli Deus Eksa. Choć Eidos Montreal próbowało wskrzeszać serię, to żaden plan nie wypalił i co najmniej dwie gry z cyberpunkowego uniwersum zostały anulowane. Może jednak do trzech razy sztuka?

Skomentuj