Babylon’s Fall upada: Square Enix ogłosiło datę zamknięcia serwerów

Babylon’s Fall otrzymało oficjalnie wyznaczoną datę śmierci. Z jednej strony można było się tego spodziewać: sieciowa produkcja PlatinumGames zbierała bardzo słabe oceny (Sztywny Patyk wystawił jej zaledwie 3/10), na dodatek praktycznie nikt w nią nie grał. Mimo to jeszcze niedawno Square Enix zapewniało, że nie planuje zmniejszać, ani tym bardziej kończyć wsparcia tego tytułu.
Aż do dziś. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się informacja, że serwery Babylon’s Fall zostaną wyłączone 27 lutego 2023 roku. Dosłownie kilka dni przed pierwszą rocznicą premiery gry.
Jednocześnie odwołujemy także większe aktualizacje, które mieliśmy w planach. W ramach dotychczasowych zapowiedzi sezon drugi potrwa do 29 listopada. Finałowy sezon rozpocznie się tego samego dnia, po przerwie technicznej. W trakcie jego trwania będzie można zdobyć nagrody rankingowe z sezonu drugiego.
Twórcy zapewnili także, że są wdzięczni wszystkim graczom za wsparcie (tym całym pięciu czy dziesięciu). W związku z tym postarają się, aby przez pozostały okres życia gry zawitało do niej jak najwięcej wydarzeń i innych inicjatyw tego typu.
Czy ktokolwiek zapłacze nad losem upadającego Babylon’s Fall? Aż sprawdziłem: według Steam Charts średnia graczy z ubiegłego miesiąca wynosiła aż 4 osoby. Więc łez tu chyba nie będzie za wiele… Ale przynajmniej jest okazja, by odświeżyć klasykę rzeszowskiej zimnej fali:
Czytaj dalej
3 odpowiedzi do “Babylon’s Fall upada: Square Enix ogłosiło datę zamknięcia serwerów”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
To i tak bardzo długo.
Jaka szkoda.
Ten cały wpis powinien się znaleźć w cyklu szpile. ;P