15.07.2022, 08:54Lektura na 5 minut

Roccat: sprzęt, który pomoże wygrać niezależnie od okoliczności

Akcesoria firmy Roccat od lat już pomagają wygrywać na wirtualnych arenach, zaś jakość produktów tej marki nie budzi wątpliwości – niezależnie, czy mówimy o akcesoriach pecetowych, czy tych bardziej mobilnych. Najlepszymi tego przykładami są myszka Roccat Kone XP oraz słuchawki Roccat Syn Buds Air.

Każda szanująca się firma, która produkuje akcesoria dla graczy, ma w swojej ofercie urządzenia z rodowodem sięgającym lata wstecz. Kolejni przedstawiciele danej serii to przykłady postępującej ewolucji i doskonalenia sprawdzonych wcześniej projektów. Roccat Kone XP jest właśnie ukoronowaniem tego rodzaju długiej linii produktów z wielkimi tradycjami.


Mysz dla wymagających

To uniwersalny gryzoń dla graczy, którzy oczekują od myszki zdecydowanie więcej niż przewiduje standard. Kone XP jest urządzeniem wyposażonym w aż 15 przycisków. Pięć z nich mamy w zasięgu kciuka: cztery powyżej palca, piąty zaś umieszczono u podstawy urządzenia, dzięki czemu jest on bardzo łatwo dostępny nawet wówczas, gdy dłoń jest rozluźniona, dzięki czemu możemy zareagować błyskawicznie niezależnie od okoliczności.

Kolejne pięć przycisków to natomiast... wyjątkowa rolka Krystal 4D Wheel, którą oprócz typowych dla myszek czynności przewijania i wciskania wyposażono w funkcję wychylania na boki. Otwiera to bardzo duże możliwości konfiguracyjne choćby w strzelankach, gdzie w jednym miejscu możemy zgromadzić np. wszystkie opcje związane z obsługą broni. To kwestia wygody, ale i szybkości – a cechy te zawsze były czymś, co wyróżniało myszki spod znaku Kone. Model XP tylko ten fakt potwierdza – również za sprawą technologii Easy-Shift[+]. To interesujące rozwiązanie, które sprawia, że w praktyce możemy zdublować obłożenie przycisków. Jeden z nich w takim przypadku pełni funkcję odpowiadającą klawiszowi Shift na klawiaturze – w praktyce więc, kupując Kone XP, otrzymujemy możliwość przypisania do urządzenia aż 29 różnorakich akcji, w tym rzecz jasna zaawansowanych makr.

Roccat Kone XP
Roccat Kone XP

Na klikaniu jednak świat się nie kończy i nawet najlepiej pod tym względem wyposażona myszka nie budziłaby zainteresowania, gdyby nie pozostałe, dopracowane cechy użytkowe. Również i pod tym względem Kone XP ma się czym pochwalić. Pod głównymi przyciskami producent zastosował przełączniki optyczne Titan Switch, które cechują się szybkim, pewnym działaniem i wyjątkową żywotnością na poziomie 100 mln kliknięć. Z komputerem gryzoń łączy się za pomocą kabla Phantom Flex, który za sprawą zastosowania specjalnych splotów i materiałów niemal nie stawia oporu podczas przesuwania myszki po podkładce – wrażenia z użytkowania są tutaj bardzo zbliżone do tego, co znamy z myszek bezprzewodowych, tyle że bez konieczności ładowania baterii. Ślizgacze? Zgodnie z kanonem – to czysty teflon, do tego potraktowany ciepłem, wszystko po to, żeby uzyskać maksymalny poślizg. Na koniec warto oczywiście wspomnieć o podświetleniu. Myszkę wyposażono w aż 22 diody LED, co daje nam niesamowite możliwości konfiguracji w kwestiach wizualnych. Tym większe, że obudowa gryzonia jest prześwitująca, a urządzenie możemy kupić w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Roccat Kone XP
Roccat Kone XP

Coś dla uszu

Jako że świat gamingu na okrągło się zmienia, Roccat podąża za trendami i jest wszędzie tam, gdzie gracze – również ci, którzy preferują granie mobilne i codzienną aktywność. Słuchawki Roccat Syn Buds Air to zestaw bezprzewodowych „pchełek”, które dostajemy w komplecie z etui ładującym. Cechują się one żywotnością akumulatora na poziomie 20 godzin – gdzie 5 przypada na słuchawki, kolejne 15 zaś osiągniemy, doładowując sprzęt wspomnianym „puzderkiem”.

Roccat Syn Buds Air
Roccat Syn Buds Air

Słuchawki sporo wytrzymają: zostały stworzone z odpornego na codzienne użytkowanie materiału i są zgodne z klasą szczelności IPX4, co oznacza, że bez problemu zniosą letni deszcz oraz inne przypadkowe kontakty z cieczą, np. podczas codziennych treningów. Przede wszystkim to jednak uniwersalny zestaw ukierunkowany na graczy, o czym świadczy obecność trybu redukcji opóźnień dźwięku do 60 ms – a jest to cecha, którą doceni każdy, kto używa smartfona niekoniecznie do przeglądania zdjęć kotów w sieci.

Roccat Syn Buds Air to również wygoda na co dzień. Słuchawkami sterujemy, korzystając z paneli dotykowych. Do dyspozycji mamy także aplikację towarzyszącą, gdzie możemy dostosować charakterystykę brzmienia, a w prawidłowym umocowaniu słuchawek w uszach pomogą trzy komplety silikonowych nakładek. Pomimo mobilnego rodowodu sprzęt jest oczywiście zgodny z całą masą urządzeń korzystających z technologii Bluetooth. Słuchawki podłączymy bezprzewodowo do komputerów z systemami Windows 7-11 lub macOS, urządzeń na iOS-ie i Androidzie, jak również do konsoli Nintendo Switch.

Roccat Syn Buds Air
Roccat Syn Buds Air

Jak widać, jest to zestaw na tyle uniwersalny, że dzięki niemu posłuchamy muzyki i pogramy „na mieście”, a po powrocie do domu z powodzeniem możemy zatopić się we własnym świecie np. przed laptopem czy konsolą Nintendo, odcinając się tym samym od domowej krzątaniny. Zestaw Syn Buds Air to kumpel, którego zabierzemy na uczelnię, do salonu czy... nawet do łóżka, by wieczorem, przed zaśnięciem posłuchać relaksującej muzyki, nie przeszkadzając przy tym innym – i wszędzie sprawdzi się tak samo dobrze.


Roccat Kone XP

Cena: od 339 zł, zależnie od wersji | Roccat

PARAMETRY • Liczba przycisków: 15 (wszystkie programowalne, w tym rolka 4D) • Długość kabla: 1,8 m • Rodzaj sensora: Owl Eye (zmodyfikowany PixArt PMW3370), do 19 000 dpi, 400 ips, 50 g • Częstotliwość aktualizacji: do 1000 Hz • Sposób podłączenia: kabel sznurówkowy PhantomFlex • Inne: oprogramowanie, makra, profile, autorskie przełączniki optyczne Titan Switch, rolka Krystal 4D, podświetlenie RGB AIMO • Wymiary: 126 x 76 x 40 mm • Waga: 104 g

Roccat Kone XP
Roccat Kone XP

Roccat Syn Buds Air

Cena: 499 zł | Roccat

PARAMETRY • Przenoszone częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz • Przetworniki: 6 mm, neodymowe • Sposób podłączenia: Bluetooth 5.1 • Wbudowany mikrofon: tak, w każdej słuchawce • Inne: sterowanie dotykowe, aplikacja sterująca, tryb pracy z niskimi opóźnieniami, IPX4, czas działania do 20 h (5 h słuchawki + 15 h etui) • W opakowaniu: słuchawki, etui, kabel ładujący, trzy komplety silikonowych nakładek

Roccat Syn Buds Air
Roccat Syn Buds Air

Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Redaktor
Partner
Wpisów33

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane