2
3.01.2023, 15:00Lektura na 2 minuty

„Assassin's Creed”: Serial Netfliksa stracił swojego showrunnera

Jeb Stuart nie współpracuje już z Netfliksem nad serialem „Assassin's Creed”, ale produkcji raczej nic z tego powodu nie grozi.


Patryk „Delighter” Żelazny

W Netfliksie i wokół niego dzieje się bardzo dużo. Począwszy od sprawy z utrudnianiem dzielenia kont, aż po premierę „Wiedźmina: Rodowodu Krwi”, który bardzo szybko zyskał łatkę najgorzej ocenianego serialu Netfliksa. I jeszcze dołożył do tego cegiełkę SztywnyPatyk w swojej recenzji. Patrząc na to wszystko z boku, można odnieść wrażenie, że showrunner nadchodzącego serialu opartego na świecie Assassin's Creed po prostu uciekł, póki miał szansę. Czy to prawda – nie wiem, choć się domyślam.

Pozostając przy bardziej oficjalnych informacjach: Jeb Stuart faktycznie odszedł od prac nad serialem „Assassin's Creed”, jednak jeśli przyszliście tutaj poczytać o dramie za kulisami Netfliksa, to muszę was rozczarować. Stuart w rozmowie z redaktorem serwisu Collider na temat drugiego sezonu „Vikings: Valhalla” przyznał, że nie jest już częścią ekipy, ale było to odejście pokojowe i, można rzec, za porozumieniem obu stron.


Myślę, że było to trochę przesunięcie kadry kierowniczej z Los Angeles do Londynu. To pozwoliło tamtejszej grupie kontynuować prace, ale ta niestety musiała odziedziczyć moją wizję serialu, zamiast rozwijać swoją własną. Więc myślę, że to sprawiedliwe. Wiem, że serial będzie super, kiedy już się ukaże. Ludzie z Ubisoftu są fantastyczni. To wspaniała marka. To był po prostu dobry czas dla obu stron, by ruszyć dalej.


Jeb Stuart dla Collidera

Wygląda więc na to, że choć pierwotny showrunner odszedł, tak sam serial raczej pozostaje niezagrożony. Tym bardziej nie ma co mówić o jakimkolwiek przełożeniu premiery, bo nawet nie znamy szczegółów dotyczących fabuły, więc i żadne daty nie były ujawniane.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze