5
3.04.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

„Joker 2” na pierwszym plakacie. Wiemy, kiedy pojawi się trailer

„Joker: Folie à Deux” doczekał się pierwszego oficjalnego plakatu promocyjnego. Warner Bros. zdradziło także datę premiery zwiastuna filmu.


Jakub „rajmund” Gańko

Biorąc pod uwagę coraz bliższą premierę „Jokera: Folie à Deux”, czyli kontynuacji hitu Todda Phillipsa z 2019 roku, może nieco dziwić trwający wciąż brak oficjalnych materiałów z filmu. Kilka tygodni temu mieliśmy okazję zobaczyć Joaquina Phoenixa i Lady Gagę na nowych zdjęciach, wciąż jednak brak choćby teasera nadchodzącej produkcji. Wytwórnia Warner Bros. bynajmniej jednak o niej nie zapomniała i powolutku rozkręca pociąg hype'u z nią związany.

I tak do sieci trafił właśnie pierwszy plakat promocyjny „Jokera: Folie à Deux”, a przy okazji poznaliśmy datę, kiedy zobaczymy pierwszy trailer filmu: 9 kwietnia, czyli już w najbliższy wtorek.

Przypominam, że „Joker: Folie à Deux” ma być zwariowanym musicalem, który przedstawi nam toksyczną relację tytułowego bohatera z graną przez Gagę Harley Quinn. To właśnie z jej perspektywy mamy poznać dalszą historię Jokera, który w pierwszym filmie zakończył swoją przygodę w słynnym Azylu Arkham. To właśnie z uwagi na ich związek w tytule wykorzystano określenie na paranoję indukowaną, czyli stan, w którym ktoś blisko związany z chorym coraz bardziej bezkrytycznie podchodzi do jego paranoi, a czasem wręcz zaczyna ją podzielać.

„Joker: Folie à Deux” trafi na ekrany kin 4 października. Oprócz Phoenixa i Gagi zobaczymy w nim m.in. Brendana Gleesona i Zazie Beetz. Za kamerą ponownie stanął Todd Phillips, który współtworzył również scenariusz wraz ze Scottem Silverem.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1854

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze