2
4.08.2022, 07:15Lektura na 1 minutę

„Joker 2”: Poznaliśmy datę premiery filmu

Kontynuacja „Jokera” z 2019 roku trafi do kin dopiero w 2024 roku.


Jakub „rajmund” Gańko

„Joker” w reżyserii Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w tytułowej roli okazał się, jak wszyscy wiemy, kasowym sukcesem. To pierwszy film z kategorią wiekową R, który przebił barierę miliarda dolarów i poniekąd wyznaczył nową drogę dla filmów nawiązujących do komiksowego uniwersum DC, co było widać choćby po tegorocznym „Batmanie”. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w planach jest kontynuacja. Teraz dowiedzieliśmy się, ile będziemy musieli na nią jeszcze czekać.

Jak donosi The Hollywood Reporter, „Joker: Folie à deux” (już się nie mogę doczekać polskiego tytułu, o ile obecny zostanie zachowany) trafi do kin dopiero 4 października 2024. Taką datę wyznaczyła wytwórnia Warner Bros., więc można ją spokojnie zakreślać w kalendarzu, a nie zdziwię się, jeśli po drodze przytrafią się jeszcze jakieś opóźnienia.

Przypominam, że kontynuacja „Jokera” wedle wcześniejszych doniesień może przybrać dość niespodziewaną formę (ale to chyba jedyna droga, jeśli film ma mieć chociaż szansę na powtórzenie sukcesu „jedynki”). „Joker: Folie à deux” ma być bowiem musicalem, który prawdopodobnie opowie o toksycznej relacji Jokera z Harley Quinn. W tego pierwszego wcielić ma się ponownie Joaquin Phoenix, zaś zakochaną w nim lekarkę psychiatrii może zagrać Lady Gaga.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane