1
8.06.2022, 07:45Lektura na 1 minutę
Wideo

„Prey”: Predator kontra Komancze na pełnym zwiastunie

Prequel „Predatora” wreszcie na oficjalnym, pełnym trailerze. „Prey” trafi w Polsce do oferty Disney+.


Jakub „rajmund” Gańko

Predator coś nie ma szczęścia do filmowego uniwersum, które z pewnością marzyłoby się właścicielom praw do jego postaci. Pierwowzór z Arnoldem Schwarzeneggerem to niekwestionowana klasyka, ale z kontynuacjami było już różnie. Serc fanów nie podbiło ani „Predators” z 2010 roku, ani „The Predator” z 2018 roku. Filmy jednak wciąż przynoszą zysk, inaczej nie decydowano by się na kolejną odsłonę. A sam pomysł na „Prey” jest akurat całkiem intrygujący.

Akcja prequela rozgrywa się bowiem 300 lat temu i pokazuje starcie Predatora z plemieniem Komanczów. Jego przedstawicielka, Naru, musi stawić czoła pozaziemskiemu wojownikowi, aby obronić własną wioskę. Pełny zwiastun „Prey” od kilku dni pojawiał się i znikał w różnych zakamarkach sieci, ale nareszcie możemy go na spokojnie obejrzeć z oficjalnego źródła:

Za reżyserię filmu odpowiada Dan Trachtenberg („Cloverfield Lane 10”), natomiast scenariuszem zajął się Patrick Aison, znany m.in. z „Miasteczka Wayward Pines” czy „Jacka Ryana”, dla którego jest to pierwszy pełnometrażowy projekt. W rolach głównych zobaczymy Amber Midthunder, Dakotę Beavers oraz Stefany Mathias.

Premiera „Prey” już 5 sierpnia na platformie Disney+ (która już za chwilę trafi oficjalnie do Polski).

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów669

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane