7.12.2022, 14:30Lektura na 2 minuty

„Sonic Prime” będzie miał premierę w… Robloksie

Już w ten weekend wirtualny event nie z tej ziemi!


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

To rok Sonica, bez dwóch zdań: w samym 2022 doczekaliśmy się „Sonica 2: Szybkiego jak błyskawica”(*), Frontiers (który określiłom w swojej recenzji najlepszą i najgorszą odsłoną od dawna) oraz „Prime”, serialu animowanego Netfliksa, w którym pędzący nie bimber, a co sił w nogach jeż trafia do alternatywnej rzeczywistości. Animacja dla najmłodszych ma pojawić się na platformie już 15 grudnia, jednak istnieje sposób, aby przedpremierowo doświadczyć pierwszego odcinka – wystarczy zainstalować Robloksa.

W grze tej schronienie znaleźli amatorzy odtwarzania gier w innych silnikach – znajdziemy tam wszelakie symulatory, FPS-y, wyścigówki czy takie Sonic Speed Simulator, gdzie dzieciaki mogą poczuć za darmo ponaddźwiękową prędkość na własnej klawiaturze. Tam też będzie można… obejrzeć pierwszy odcinek „Sonic Prime”.

Już w tę sobotę, o godzinie 16:00, w symulatorze Robloksa rozpocznie się „wirtualna premiera”, w trakcie której wyemitowany zostanie 40-minutowy epizod. Po wydarzeniu będzie on streamowany co 45 minut aż do piątku 16 grudnia, dzień po premierze serialu na Netfliksie.

Tego typu cyfrowy event to nie pierwszyzna dla Jeża – w zeszłym roku z okazji trzydziestolecia pracy artystycznej Sonica urządzono wirtualny koncert z udziałem DJ-a Steve’a Aokiego. Jednak patrząc na cytat w leadzie naszego newsa, to, czy był wart zapamiętania, to już inna kwestia.

(*) Osadzenie dwójki po „Sonicu”, a nie po „Szybki jak błyskawica” – „Sonic: Szybki jak błyskawica 2” – sprawia, że mamy dwa różne filmy o powtarzającym się podtytule. Dziękujemy, UIP!

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów186

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane