14
13.04.2017, 08:11Lektura na 1 minutę

Platinum: Bayonetta może być początkiem poważniejszego romansu z pecetami

O ile wydawcy pozwolą...


Mateusz Witczak

Jeśli chodzi o dokonania Platinum, na PC ukazały się świetnie sprzedający się Nier: Automata (inna rzecz, że port jest cokolwiek sprzętożerny), Metal Gear Rising, Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, Transformers: Devastation i (wspominamy o grze wyłącznie z kronikarskiego obowiązku) The Legend of Korra. Sporo dotychczasowych gier studia ominęło jednak komputery osobiste.

Jeśli wierzyć developerowi, który rozmówił się z redakcją PC Gamera, Platinum chce być od teraz "bardziej aktywnie zaangażowane w pecetowy rynek". Przedstawiciel studia podkreślił, że silnik, na jakim pracuje Platinum, nie sprawia problemów w tworzeniu portów na komputery osobiste. Przeszkodą w wydaniu katalogu na pecetach mogą się natomiast okazać wydawcy. Gdyby jednak sprawa zależała tylko od twórców, ci "wydaliby na pecetach wszystkie swoje gry".

Cóż, skoro Sega (wydawca Bayonetty) zezwoliła wiedźmie wlecieć na pecety, niewykluczone, że portów doczekają się (również przecież będące częścią jej katalogu) Anarchy Reigns, MadWorld, Infinite Space i Vanquish. Trochę więcej problemów mogą mieć znajdujące się we władaniu Nintendo Bayonetta 2, Wonderful 101 oraz Star Fox Zero i Star Fox: Guard.

PS: Przy okazji – łapcie testy wydajności pecetowej edycji Bayonetty, którą da się teraz odpalić w 4K i 60 klatkach.


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3465

Obserwujących22

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze