Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS"Assassin´s Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec chana" – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost czwartek, 13 lipca 2017, 8:57 Konkurs
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie

W sprzedaży pojawił się drugi tom trylogii "Assassin's Creed: Ostatni potomkowie". To dobra okazja, aby zrobić konkurs związany z tą książką i rozdać Wam pięć jej egzemplarzy.

W poprzedniej części bohaterowie odwiedzili Nowym Jork z XIX wieku i imperium Azteków z czasów podobojów Hernana Corteza. Teraz lądują w średniowiecznych Chinach. 

Jako zadanie konkursowe napiszcie w komentarzu (jednym!), gdzie i w jakich czasach chcielibyście się znaleźć, gdybyście mogli skorzystać z Animusa, i dlaczego.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do wtorku włącznie (11 lipca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Osoby używające multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

A tak o powieści pisze jej wydawca:

Owen i jego przyjaciele przegrali. Dokonali rzeczy niezwykłej, ale ostatecznie ponieśli porażkę. Kiedy odkryli, gdzie znajduje się pierwszy fragment starożytnego artefaktu – legendarnego Trójzębu Edenu – wydawało się, że mają go w garści. Poszukiwali go również członkowie Bractwa Asasynów i Zakonu Templariuszy, okazało się jednak, że ich wszystkich ubiegł jeszcze ktoś inny. Nić porozumienia między nastolatkami zaczęła się rwać – Owen wraz z przyjacielem Javierem wzięli stronę asasynów, pozostali zaś sprzymierzyli się z templariuszami. Do odszukania wciąż pozostały dwa fragmenty artefaktu i obie grupy zrobią teraz wszystko, by nie powtórzyć swoich błędów.

Podobno wnuk Czyngis-chana, Möngke-chan, został pochowany z jednym z fragmentów Trójzębu Edenu. Jego grobowca jak dotąd nie odnaleziono. Młodzi ludzie zaangażowani po obu stronach konfliktu rozpoczynają wyścig z czasem. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, będą musieli przenieść się w symulacji do rozdartych wojną średniowiecznych Chin i odnaleźć kolejny fragment artefaktu, nim zrobią to ich wrogowie.

Laureaci

Spośród wielu ciekawych i fajnie opisanych propozycji zdecydowaliśmy sie nagrodzić osoby o następujących ksywkach:

Elvatti

Korzystając z możliwości cofnęłabym się do wieku XIX, gdzie miejsce miał bój ostatnich w historii samurajów. Bitwa pod Shiroyamą była miejscem zakończenia żywota części kultury Japonii. Chciałabym osobiście przyjrzeć się technice, sztuce walki oraz uzbrojeniu jakie posiadali. Zagłębić się w kulturę i ich życie codziennie. Spędzony tam czas byłby pełen emocji związanych z długo trwającymi tam konfliktami, w których liczyło się wyszkolenie, a nie ilość pieniędzy wydana na "broń".

Ajotpe

Hanzeatycki Gdańsk w XV albo XVI wieku. Prawdziwy tygiel kultur i narodowości. Metropolia, w której krzyżują się i splatają interesy wielu stronnictw - królestwa Polskiego, Krzyżaków, rodów kupieckich, przybyszy z zachodniej Europy, wreszcie zwykłych mieszczan. Sama Hanza i Związek Jaszczurczy - to, jak w rzeczywistości wyglądały i działały. |No i oczywiście skok wiary z żurawia do Motławy.

Wilczan

I wiek n.e. gdzieś między Odrę a Wisłę aby poznać osobiście przedstawicieli ludności kultury przeworskiej utożsamianej dziś z Wandalami. Chętnie wtopił bym się choć na chwilę w ten lud i dowiedział się jak faktycznie wyglądało codzienne życie typowego mieszkańca dzisiejszej Polski na początku naszej ery. Kto wie może wraz z innymi śmiałkami wspomógł bym przy okazji powstanie Arminiusza i dopomógł w likwidacji trzech rzymskich legionów w Lesie Teutoburskim :P

przsp

Gdzie i kiedy chciałbym się przenieść z pomocą Animusa? To dość trudne pytanie, albowiem chciałbym być świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Jednak po namyśle wiem już ,że pragnąłbym przenieść sie w okolice roku 3000 p.n.e do Mezopotamii, a konkretnie do cywilizacji Sumerów. Chciałbym przeżyć to samo co mój przodek, który wówczas żył w tamtym miejscu. Sumerowie dali ludzkości wiele wynalazków, z których korzystamy do dziś. Można do nich zaliczyć koło, szkło, cegły, piwo, a nawet szkoła.

Michooo83

Chciałbym cofnąć się do czasu i miejsca, gdzie miało miejsce wydarzenie, które po dziś dzień jest przyczynkiem do dyskusji "co było pierwsze? Jajko, czy kura?". Mógłbym na własne oczy przekonać się jak było naprawdę i przyczynić się do lepszego wykorzystania przez ludzkość kolejnych tysięcy godzin, które straciłaby na rozmyślania i dyskusje w tym temacie.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - AC Grobowiec chana" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 lipca 2017, 10:33   ssdd112
Szybkie pytanie do redakcji CD-Action - kiedy zostaną ogłoszone wyniki strzelnicy ? Bo już wyjdzie chyba ponad miesiąc odkąd konkurs się zakończył (chyba że wyniki zostały ogłoszone)
środa, 12 lipca 2017, 0:23   tbsmichal
W zeszłym roku byłem w Muzeum Auschwitz-Birkenau. To, co tam zobaczyłem, będę miał przed oczami na zawsze. Jak bym miał możliwość skorzystania z Animusa, to przeniósłbym się do czasów przed drugą wojną światową i unicestwił Hitlera, aby uchronić świat przed Holocaustem.
wtorek, 11 lipca 2017, 23:56   DjPat
Mogąc skorzystać z animusa chciałbym znaleźć się w Ameryce południowej i środkowej, w czasach sprzed kolonizacji. Zobaczyć jak funkcjonowały tamtejsze ludy. Poznać tajemnicę kamiennych głów w ziemii czy wiedzieć czym tak naprawdę było złote miasto, eldorado i te sprawy. Niewiele wiadomo o tamtej części świata z tego okresu dlatego animus byłby źródłem niezliczonych informacji. Kultura Amazonek wydaje się być równie interesująca. Szkoda, że animus nie istnieje :/
wtorek, 11 lipca 2017, 23:25   gosias6666
Chciałabym się znaleźć w starożytnej Grecji. Oglądałabym wspaniałą architekturę Grecji. Lubię ten okres ponieważ interesuje mnie wojna Trojańska, którą zapoczątkowały Boginie: Hera, Atena i Afrodyta używając fragmentu Edenu Rajskiego Jabłka"Jabłko niezgody". Rywalizowały one o to która z nich jest piękniejsza. Lubię spartański sposób wychowywania dzieci. Uczono je tylko te rzeczy, które były przydatne w walce. Uczono je walki i sprytu, jeżeli przyłapapono je na kradzieży, karano je co za brak sprytu.
wtorek, 11 lipca 2017, 23:00   mika19
lata 70-żebyśmy byli wszyscy razem
wtorek, 11 lipca 2017, 22:25   Michooo83
Chciałbym cofnąć się do czasu i miejsca, gdzie miało miejsce wydarzenie, które po dziś dzień jest przyczynkiem do dyskusji "co było pierwsze? Jajko, czy kura?". Mógłbym na własne oczy przekonać się jak było naprawdę i przyczynić się do lepszego wykorzystania przez ludzkość kolejnych tysięcy godzin, które straciłaby na rozmyślania i dyskusje w tym temacie.
wtorek, 11 lipca 2017, 22:01   Matiss1231000
Chciałbym się dowiedzieć jakie były początki Ludzi. Bardzo jestem tego ciekaw
wtorek, 11 lipca 2017, 21:23   Slay
Książek nie czytałam, ale z tego co kojarzę, to gdzie i w jakim czasie się znajdziemy zależy od naszych przodków. Jednak jeśli mogłabym wybrać, nie chciałabym się cofnąć daleko - Smoleńsk, 9 kwietnia 2010. Dzień przed największym spiskiem naszych czasów, akurat, by uniemożliwić próbę zamachu. Musiałabym pozbyć się tych, którzy stali za próbą wyeliminowania najważniejszych osób (w Polsce), pozbyć się drzew (choć specem od tego jest ktoś inny) i rozdmuchać mgłę. A dlaczego? Dla świętego spokoju... teraz.
wtorek, 11 lipca 2017, 19:03   themrrobson
Gdybym miał taką opcję, wybrałbym 1963 rok, a dokładnie 21 listopada, aby powstrzymać Lee Harweya Oswalda przed zamachem na 35. Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Johna F. Kennedy'ego. Zamach miał miejsce 22 listopada na Dealey Plaza w Dallas, więc miałbym czas, żeby obmyślić plan i znaleźć Oswalda. I oczywiście ostrzegłbym p. Kennedy'ego przed próbą zamachu, aby się dozbroił przed wystąpieniem na wyborach prezydenckich.
wtorek, 11 lipca 2017, 19:02   Kocica221
Od zawsze interesowało mnie życie Egipcjan dlatego gdybym mogła wybierać chciałabym znaleźć się za pomocą Animusa w czasach starożytności. Będąc w Egipcie codziennie oglądałabym błękitne niebo, złote slońce, rdzawą pustynie, zielone brzegi rzeki. Te cudowne krajobrazy Egipcianie uwiecznili na malowidłach. Oglądając te obrazy wyobrażam sobie że właśnie stoję u peogu piramidy obok Faraona. Oto moje marzenie...

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs Cyberpunk 2077 - wygraj oficjalną książkę o świecie gry [Zakończony]

News
piątek, 18 grudnia 2020

konkurs-cyberpunk-2077---wygraj-oficjalna-ksiazke-o-swiecie-gry-zakonczony W księgarniach jest dostępna jedyna oficjalna książka o świecie gry Cyberpunk 2077. W naszym konkursie pięć osób ma szansę wygrać jej egzemplarz. 

Komentarzy:
106

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z