12
12.12.2017, 17:51Lektura na 1 minutę

10 milionów egzemplarzy Switcha sprzedanych w 9 miesięcy

Wii U potrzebowało na osiągnięcie takiego wyniku 2,5 roku.


Paweł „Cursian” Raban

Najnowsza konsola Nintendo wzięła świat szturmem. Jeszcze pod koniec października Japończycy chwalili się, że Switch trafił do 7,63 miliona domów, a dziś łączną liczbę sprzedanych egzemplarzy szacuje się już na nieco ponad 10 milionów. Oznacza to, że średni miesięczny zbyt wyniósł ponad milion sztuk. Według danych NPD Switch pozostaje w Stanach najlepiej sprzedającą się konsolą ostatnich miesięcy. Warto podkreślić, że mowa o egzemplarzach faktycznie sprzedanych klientom, a nie dostawach do sklepów.

Do znakomitego wyniku Switcha przyczyniły się w dużym stopniu fantastyczne gry, przede wszystkim zaś Super Mario Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które w serwisie Metacritic otwierają listę najlepiej ocenianych produkcji tego roku (obie mają średnią 97%).

Na osiągniecie podobnej sprzedaży poprzedni sprzęt Wielkiego N, Wii U, potrzebował aż 2,5 roku. Choć sukces jest niepodważalny, Nintendo ma nadzieję na znacznie więcej. Według wewnętrznych analityków firmy do końca marca 2018 roku konsola powinna przebić barierę 17 milionów sztuk.


Czytaj dalej

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3207

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze