Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fortnite: Broń dodana tuż przed finałem turnieju kompletnie zaburzyła balans rozgrywki [WIDEO]

Wokulski czwartek, 13 grudnia 2018, 13:27 News

Profesjonalni gracze nie kryją oburzenia.

Dosłownie dwa dni przed amerykańskimi finałami Winter Royale – pierwszego ogólnodostępnego turnieju Fortnite’a o puli nagród opiewającej na, bagatela, milion dolarów – developerzy zdecydowali się dodać do gry nowy przedmiot. Mowa tu o jednym na całą mapę i pojawiającym zawsze w tej samej lokacji Infinity Blade. Znany z mobilki Epic Games o tym samym tytule miecz oferuje podwojenie zdrowia, większą prędkość, odnawianie HP po każdym zabójstwie oraz bardzo wysoki współczynnik obrażeń. Za jego podniesienie szczęśliwy posiadacz płaci całym swoim ekwipunkiem. To, co miało być z założenia kolejnym – obok samolotów, quadów czy szczelin – niegroźnym urozmaiceniem, przerodziło się w istną katastrofę podczas finałów wspomnianego turnieju.

Okazało się bowiem, że nikomu nie przyszło do głowy wyłączyć burzącego balans rozgrywek przedmiotu i we względnie kontrolowanym środowisku rozgrywki zagościł czysty chaos. Przygotowujący się miesiącami do rozgrywek gracze ginęli od jedynie trzech ciosów zadanych przez – nie oszukujmy się – praktycznie nieśmiertelnych właścicieli miecza. Czarę goryczy przelał uczestnik o nicku psalm, który dokonał masakry ośmiu graczy w ciągu minuty:


Po wszystkim uczestnicy nie kryli oburzenia zaistniałą sytuacją.


Warto przy tym przypomnieć, że Fortnite nie ma szczęścia w temacie e-sportu. O ile gra sprawdza się świetnie w przypadku streamingu rozgrywki z udziałem losowych graczy, o tyle w profesjonalnych meczach doskwiera masa problemów. Należą do nich głównie duża losowość i rozmaite nudne dla oglądających techniki mające na celu uniknięcie permanentnej w trybie battle royale śmierci – dla przykładu, dodane dwa tygodnie temu samoloty były wykorzystywane do „chowania” się na niebie bez lądowania:


Jeśli nikt nie podejmie kroków mających na celu przeciwdziałaniu sytuacji, a do takich aktualizacji-niespodzianek będzie dochodziło w przyszłości, Fortnite może zapomnieć o stabilnej pozycji na scenie e-sportowej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 grudnia 2018, 17:57   Firewax
Fajny ten fortnite taki losowy :P na turniejach powinni grać na jednym patchu/wersji a nie, że nagle dodają nowość. W Overwatchu jest to znacznie lepiej zrobione tylko szkoda, że tam gorzej z ogólnym balansem :<
czwartek, 13 grudnia 2018, 17:50   deanambrose
W newsie jest błąd - powinno być "gracze", a nie gracze. ;)
czwartek, 13 grudnia 2018, 17:44   ja0lek
@taz159357 Jeśli serio to tak wyglądało, to współczuję Ci, że to oglądałeś :D No na esport ta gra rzeczywiście się nie nadaje. Przynajmniej w tym wydaniu.
czwartek, 13 grudnia 2018, 17:18   lee32147
Co to za gra PvP, w której zamiast oddać ogniem podczas walki z wrogiem to budujesz osłony gdy ktoś do Ciebie strzela? Na filmiku widać, że to jest problem tych graczy. Zamiast próbować go zastrzelić (dwóch próbowało, jeden z nich go zabił, kilku strzelało dopiero wtedy, gdy był tuż przy nich), to budują osłony, które i tak nic nie dają w tym przypadku.
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:59   Jacek112
@Darek22 Ale czy taz159357 gdziekolwiek napisał, że jest ekspertem? Zobaczył i stwierdzł, że mu się nie podoba. I nie pisz, że trzeba się w to zagłębić żeby zrozumieć, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i może zupełnie zniechęcić do czegokolwiek.
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:28   Katecheta
@Darku22
Raz widziałem komentarz w sieci, kompletnie nic nie wnosił do dyskusji a autor wpisu niepotrzebnie czepiał się subiektywnej relacji na doświadczenie płynące z oglądania rozgrywki e-sportowej z fortnite.
Najgorszy użytkownik jakiego w życiu widziałem
czwartek, 13 grudnia 2018, 15:27   Darku22
@taz159357
"Raz widziałem turniej fortnite" " Najgorsza gra na turnieje jaką w życiu widziałem."Ja raz widziałem jak na festynie były zawody i walczyli bokserzy. Po tym wydarzeniu ogłosiłem się, znawcą o ekspertem od boksu. Jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem. Aha całość mi się nie podobała, bo jeden zawodnik praktycznie nic nie robił, tylko dostawał po głowie. Powiem wam tak: boks to najnudniejszy ze sportów jaki w życiu widziałem.
czwartek, 13 grudnia 2018, 14:24   taz159357
Raz widziałem turniej fortnite. Każdy mecz kończył się tym, że wszystkie drużyny stały w jednej wieży, każda przy swoim ognisku i gracze leczyli się aż ostatnia osoba padnie od obrażeń strefy. Najgorsza gra na turnieje jaką w życiu widziałem.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z