Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITElectronic Arts: Ceny akcji znów pną się w górę

Kaladin poniedziałek, 11 lutego 2019, 15:11 News

Domyślacie się, czyja to zasługa?

Ostatni rok nie był dla Electronic Arts zbyt udany. Na przełomie czerwca i lipca wartość akcji sięgnęła solidnych 140 dolarów, ale od tamtego czasu zaczęła się szaleńcza jazda w dół. Pod koniec roku akcje EA kosztowały już poniżej 80 dolarów. Po publikacji raportu za trzeci kwartał roku fiskalnego zrobiło się jeszcze gorzej – inwestorzy przestraszyli się słabych wyników sprzedaży i akcje firmy zanotowały największy spadek od ponad dekady.

Wygląda jednak na to, że Apex Legends zostało prawdziwym wybawicielem Elektroników. Gra, która szturmem podbiła listę popularności na Twitchu i ma już pokaźną bazę graczy, samodzielnie wyciąga korporację z giełdowego dołka. Dzięki dziełu Respawn Entertainment wartość akcji EA wzrosła z 79 dolarów na ponad 97 dolarów w zaledwie cztery dni. W momencie pisania tego newsa ich cena przekracza 100 dolarów, ale giełda nie zamknęła jeszcze poniedziałkowych notowań. Najprawdopodobniej tendencja wzrostowa utrzyma się aż do premiery nowego hitu Elektroników, czyli Anthema. Tego, jak świat przyjmie nowe dzieło BioWare’u, dowiemy się niedługo – premiera Anthema zaplanowana jest na 22 lutego.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts, FPS sieciowy, Respawn Entertainment, Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 lutego 2019, 12:31   Pointer669
Nie wiem czy to dobra wiadomość. Rynek podbijają naprawdę dziwne gry. Anthem to będzie klapa na bank. Oby jednak zarobili dużo kasy i wsadzili to w takie serie jak MassEffect czy C&C.
wtorek, 12 lutego 2019, 13:16   KeepCrying
@Maniek123404 Naprawdę chcesz, żeby EA zrujnowało kolejne wybitne serie? A, pardon, C&C i Red Alert już zostały przez nich zrujnowane. Mam nadzieję, że lubisz gry mobilne.
wtorek, 12 lutego 2019, 13:15   KeepCrying
Smutne. Pomimo wielu karygodnych wpadek nic im się nie stanie. Póki istnieją gównojady żrące produkcje EA jak ciepłe bułeczki to nic się dla Elektroników złego nie stanie.
wtorek, 12 lutego 2019, 10:34   Fear87
@Maniek123404, Red Aler 2 nie będzie zremasterowany.
wtorek, 12 lutego 2019, 8:22   Maniek123404
C&C i Red Alert 2 powrócą w zremasterowanej wersji będą mieli bogactwo :)
poniedziałek, 11 lutego 2019, 17:57   Skelldon
Mission failed, we'll get 'em next time.
poniedziałek, 11 lutego 2019, 16:40   taz159357
Apex uratował wartość akcji, a EA odwdzięczy się tym, że premierę Titanfala 3 wrzuci w niewielkim odstępie od znacznie większych gier.
poniedziałek, 11 lutego 2019, 16:09   Maciejka01
Taaaaa. Apex Legends uratował palantów z EA, ale to jest też zła wiadomość ze względu na to że teraz są bardziej chętni do tego aby władować lootbox-y.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z