Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sniper Ghost Warrior 3: CI Games obniża prognozy sprzedaży gry na 2019 rok

Cursian niedziela, 17 marca 2019, 13:04 News

Od momentu udostępnienia poprzednich danych sprzedało się kolejnych kilkaset tysięcy kopii, ale to wciąż za mało.

Perypetie trzeciego Snajpera były w 2017 roku jednym z najgłośniejszych tematów rodzimej branży gier. Przypominanie całej historii po raz kolejny nie ma większego sensu, bo zawsze możecie zajrzeć do naszego archiwum. Najistotniejsze jest to, że gra ukazała się w kiepskim stanie i zebrała manto od recenzentów, co odbiło się nie tylko na giełdowej kondycji CI Games, ale także całej rodzimej branży. W rezultacie firma przyznała, że projekt był dla niej zdecydowanie zbyt ambitny, i postanowiła zająć się mniejszymi tytułami.

Z czasem atmosfera wokół gry zaczęła się poprawiać. W 2018 roku na serwery trafił wreszcie długo wyczekiwany tryb wieloosobowy, a w maju okazało się, że łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy. Od tego czasu gracze przygarnęli pod strzechy jeszcze kilkaset tysięcy strzelców wyborowych. W rezultacie do 31 grudnia zeszłego roku sprzedało się łącznie ponad 1,3 miliona kopii gry. Według raportu opublikowanego przez serwis Bankier.pl to jednak wciąż o wiele za mało, by sprostać oczekiwaniom CI Games. Pierwotnie firma zakładała, że do końca 2019 roku uda się „opchnąć” 2,5 miliona egzemplarzy, jednak ostatecznie za nowy cel uznano 2 miliony.

Warto przypomnieć, że choć na początku 2018 CI Games zwolniło większość developerów i postawiło przede wszystkim na działalność wydawniczą, w tym roku światło dzienne ma ujrzeć Sniper Ghost Warrior Contracts. Gra będzie cechowała się o wiele mniejszą skalą i porzuci otwarty świat, ale przygotowane przez twórców mapy będą podobno oferowały nieco swobody i pozwolą zaliczać zadania na różne sposoby. Struktura zabawy ma też zachęcać do wielokrotnego kończenia tych samych wyzwań.

Jeśli zaś chodzi o Lords of the Fallen 2, produkcję gry powierzono jakiś czas temu amerykańskiemu Defiant Studios, składającemu się w dużej mierze z byłych pracowników Avalanche. Nie należy się jednak szykować na rychłą premierę, bo prace nad tytułem zaczęto w zasadzie od zera, a w sierpniu 2018 studio kreśliło dopiero bardzo ogólne plany na temat jego kształtu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 18 marca 2019, 19:46   Nezi23
@Airoder Głównie beznadziejny feeling gry (cały czas miałem wrażenie że walczyłem pod wodą) + strasznie banalne projekty przeciwników, bossów i otoczenia. Jak dla mnie bardzo ważne elementy każdej gry która ma być "wyzwaniem", bo przez ich słabe wykonanie granie w nią zamienia się w zwykłą katorgę.
poniedziałek, 18 marca 2019, 15:10   Bullet84
Nie da się grać w to nie wiem co się z tym produktem dzieje, Ciągle mi się zwiesza a mój Komputer spokojnie powinien na nim bez problemowo działać, o Sterowniki chodzi bo za nowe?
poniedziałek, 18 marca 2019, 13:59   Airoder
Nezi23 a co z nim nie tak?
poniedziałek, 18 marca 2019, 12:55   erwin44
nie ma jak to stworzyć najlepszą grę w swoim portfolio i sięgnąć dna.
ech.... nigdy nie wybaczę branży za zniszczenie SGW3, i przez to brak kontynuacji w takiej formie.
jednak pamiętam że u was ukazała się pochlebna recenzja, z bodajże 8 na końcu. brawo!
poniedziałek, 18 marca 2019, 7:49   TonySoprano
To w tego crapa dekady ktoś jeszcze gra??? Hahaha desperaci!!! Nie szkoda wam strony na pisanie o tym parchu???
niedziela, 17 marca 2019, 19:14   Angrenbor
Właśnie próbuję grać. W sumie to by mi się podobała, gdyby nie wysypywała się co 15 minut.
niedziela, 17 marca 2019, 15:38   JANEKzPAKOWNI
Zakupiłem na jakiejś wyprzedaży ze wszystkimi DLC i grało mi się świetnie, ukończyłem w 100%. Nie wiem skąd ten hejt. Taki a'la Far Cry.
niedziela, 17 marca 2019, 14:33   Nezi23
Chcą się podciągnąć po (przewidywalnej) porażce Snipera 3 i ich kolejnym projektem jest Lords of the Fallen 2? Słabo to widzę, musieliby by zacząć sequela zupełnie od nowa, w jedynkę chyba tylko masochiści grali dłużej niż godzinę.
niedziela, 17 marca 2019, 13:53   HeklusDwa
Aha.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

CI Games zanotowało ogromne straty

News
niedziela, 31 marca 2019

ci-games-zanotowalo-ogromne-straty „Rok 2018 uważam za bardzo udany” – pisze do inwestorów prezes.

Komentarzy:
11

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z