Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDevil May Cry 5: Capcom nie zamierza dalej rozwijać gry

rajmund czwartek, 25 kwietnia 2019, 17:38 News

Gdzie tu sens, gdzie logika?

Devil May Cry 5 okazał się tą piątą częścią serii, na jaką fani Dantego czekali od lat. Potwierdziło to zarówno ciepłe przyjęcie przez recenzentów (w tym Ninho, który w CDA 5/2019 wystawił jej 9+/10), jak i optymistyczne wyniki sprzedażowe. Gra dostała darmową aktualizację dodającą do niej znany i lubiany tryb Bloody Palace... i to chyba by było na tyle w kwestii ewentualnych dodatków.

Nie mnie jednemu z pewnością marzyłoby się kolejne DLC, w którym dostalibyśmy szansę pokierowania Trish, Lady czy Nico. Ktoś już nawet wymyślił dla takiej przygody adekwatny podtytuł "Ladies Night". Niestety, Matt Walker z Capcomu uciął na swoim Twitterze wszelkie spekulacje w sprawie ewentualnych babskich wieczorów w Red Grave City.

Niestety, prace nad DMC5 zostały już zakończone. Sam chętnie zobaczyłbym panie jako grywalne postaci. Możemy mieć tylko nadzieję, że kiedyś uda nam się przekonać osoby u władzy, że warto coś takiego zrobić.

Tutaj chyba też nie będę odosobniony w odczuciu, że tego typu wiadomość nieco zabija nam ćwieka. Gracze są na tak, twórcy również - sprawę wydaje się blokować jedynie wydawca. A jeśli sam Capcom nie chce tworzyć kolejnych DLC, to może jednak Devil May Cry 5 nie poradził sobie na rynku tak dobrze, jak nam się wydawało? Walker ma coś do powiedzenia również na ten temat.

Mogę wam powiedzieć, że DMC5 z całą pewnością nie jest klapą. Jesteśmy w naszym zespole dumni z tego, co udało nam się tą grą osiągnąć.

Ok, to w czym problem? Może twórcy wolą od razu poświęcić się tworzeniu pełnoprawnej części szóstej, zamiast rozmieniać się na drobne? No albo Hideaki Itsuno tak się już spieszy do Dragon’s Dogma 2?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 28 kwietnia 2019, 17:34   SzyszakS
gracze: CHCEMY GIER NIE POCIĘTYCH NA DLC
również gracze po otrzymaniu gry bez dlc: ALE JAK TO BEZ DLC
obrazek z zaskoczonym pikachu
sobota, 27 kwietnia 2019, 15:07   xcd2
To capcom, za parę lat wydadzą Special Edition. Tak jak było z Dragon's Dogma, innymi Devil May Cry, Monster Hunterem i Street Fighterem.
piątek, 26 kwietnia 2019, 18:00   Mariaszek
@Iketso Co chcemy? Vergilaaaaa!!!!!!!!!!!
piątek, 26 kwietnia 2019, 14:13   scorbiot
Znając życie, za jakiś czas wyjdzie DMC V: Special Edition, czyli taka edycja ze wszystkimi DLC, choć nie wypuszczono żadnych DLC. Cierpliwości.
piątek, 26 kwietnia 2019, 8:44   Esoteric
Pozostaje tylko winszować, od jakiego czasu chcemy otrzymać kompletną grę? Proszę bardzo, oto ona.
czwartek, 25 kwietnia 2019, 23:33   wenek3
To że dzisiaj wszyscy dodają do gry dlc jeszcze przed jej premierą i zapewniają darmowe wsparcie, nie znaczy że DMC5 to potrzebne, dostaliśmy obszerny kawał kampanii, którą można powtarzać do woli, obiecany tryb gry bloody palace i... to tyle, po co na siłę singla trzymać przy życiu, zamiast osłabiać zespuł który by sztucznie wydłużał jego życie, od razu wezmą się do roboty za nowy projekt
czwartek, 25 kwietnia 2019, 22:42   Shin0bi
To chyba dobrze, wszyscy wydawcy powinni iść tą drogą - poza tym zawsze mogą wydać Special Edition z dodatkowymi rzeczami
czwartek, 25 kwietnia 2019, 22:28   majsterpl6
Podejrzewam że capcom zdecydował że lepiej będzie poczekać na premierę ps5 i sprzedać znowu special edition za pełną cenę niż poświęcać czas developerów na paczki DLC. Szkoda bardzo bo praktycznie wszystkie systemy w grze są tak zrobione że aż proszą o to żeby je rozszerzać (nowe breakery dla nero, wybór broni dla dante etc).
czwartek, 25 kwietnia 2019, 22:23   Iketso
Po co? Kompletna single-player gra. Co więcej chcecie? Niech zaczną nowy projekt.
czwartek, 25 kwietnia 2019, 22:21   Skelldon
nacechowany* ehhh...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
5

Kwiecień to miesiąc urodzinowy CD-Action, postanowiliśmy sięgnąć więc do początków magazynu i ze szczególną uwagą przyjrzeć się zamieszczanym w nim reklamom. Na pierwszy ogień idą roczniki 1996 i 1997 – przygotowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które przypominają dawne, prostsze czasy. 

Komentarzy:
20

Myśl na dziś: Jeśli twoje życie staje się trudniejsze, może to być znak, że właśnie awansowałeś na kolejny poziom.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z