Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic banuje znanego streamera za używanie cheatów, Ninja staje w jego obronie [WIDEO]

Witold piątek, 8 listopada 2019, 14:06 News

Twierdzi, że twórcy tacy jak on powinni być traktowani inaczej od zwykłych graczy.

Nie znoszę cheaterów* i na pewno nie jestem w tym osamotniony. W końcu nawet jeżeli w jakiejś produkcji jest ich naprawdę niewiele, to i tak gdy komuś idzie podejrzanie dobrze, czasem gdzieś z tyłu głowy zaświta myśl – A jeżeli ma aimbota? Wszyscy wiemy, jak potrafi to zepsuć zabawę i zniechęcić do grania (nawet jeżeli na ogół okazuje się, że ten ktoś jest faktycznie po prostu dobry).

Dlatego trudno mi zrozumieć pomysł, na jaki wpadł znany youtuber, Jarvis (związany z FaZe Clanem), zajmujący się na co dzień tworzeniem filmów z Fortnite'a. Postanowił on bowiem nakręcić wideo, w którym (na swoim drugim koncie) rozgrywa cały mecz z użyciem aimbota. Nie jest to jednak materiał w stylu „Po czym poznać cheatera” albo coś w ten deseń – Jarvis po prostu chciał pokazać, jak wygląda gra w ten sposób w celach czysto rozrywkowych. Tak to wyglądało w praktyce:

Chyba dla nikogo rozsądnego nie jest więc szokiem, iż Epic szybko zbanował Jarvis – i to dożywotnio. Sprawa jest wyjątkowo prosta, ponieważ w regulaminie Fortnite'a jasno jest powiedziane, co czeka za używanie cheatów podczas gry. Zaskoczyło to mimo wszystko youtubera, który szybko usunął film i wystosował przeprosiny do swoich fanów. Przyznał w nim, że nie zapoznał się wcześniej z zasadami obowiązującymi w produkcji (co jest mało profesjonalne, gdy mówimy o osobie, która zajmuje się tym tematem od dwóch lat i zarabiała na nim spore pieniądze) i nie spodziewał się takiej reakcji firmy.

Rzecznik Epic Games skomentował rzecz krótko:

Mamy politykę „zero tolerancji” dla korzystania z oprogramowania służącego do oszukiwania. Kiedy ludzie używają aimbotów lub innych technologicznych rozwiązań, aby uzyskać nieuczciwą przewagę, psują zabawę osobom, które grają uczciwie.

Na tym powinno się to wszystko zakończyć, jednak Jarvisa w obronę wziął najpopularniejszy streamer Fortnite'a – Tyler Blevins znany lepiej jako Ninja. Poruszył ten temat podczas jednego ze swoich streamów. Przyznał, że to co zrobił Jarvis było „niesamowicie głupie”, ale permanentny ban to zbyt poważna kara.

[Jarvis] nadal jest bardzo młody. Myślę, że to tylko głupi dzieciak, który podjął głupią decyzję i jej do końca nie przemyślał. To nie był turniej, to nie była gra o pieniądze, nic z tych rzeczy.

Chwilę wcześniej jednak twierdził, że „normalnych cheaterów” należy karać jak najsurowiej. Gdy ktoś wytknął mu tworzenie podwójnych standardów, stwierdził, że duzi youtuberzy i streamerzy powinni być traktowani inaczej:

Jest poważna różnica między twórcą treści, który ma miliony subskrybentów, setki tysięcy obserwujących, który zostaje zbanowany za to, co pozwala mu zarabiać pieniądze, a… jakimś hakującym dzieciakiem, który jest po prostu piece of shit i który ma absolutnie zerowe wpływy oraz żadnych pieniędzy pochodzących z Fortnite'a i grania. […] Banujesz jednego? Rujnujesz mu życie. Banujesz innego? Zakłada kolejne konto i dalej cheatuje.

Całą dyskusję możecie zobaczyć poniżej:

Nie da się ukryć, że konsekwencje w obu wymienionych przez Ninję przykładach mają zupełnie inną wagę. Gdy jednak przegrywamy mecz przez oszusta, niekoniecznie interesuje nas, czy robi to w celach zarobkowych, czy po prostu dla zabawy. Na pewno też widok ulubionego twórcy grającego na cheatach nie pomaga w walce z tym procederem – chociaż patrząc na poparcie, jakie od swojej widowni otrzymał Jarvis, trudno nie odnieść wrażenia, że mało kto widzi coś w tym złego.

*Miejmy to za sobą: mówimy tylko o cheatowaniu w grach wieloosobowych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 24 listopada 2019, 13:25   LazyPower
Czyli Ninja pokazał, że ma nastane we łbie. Według tego debila stremer robiący gównocontent powinien być traktowany inaczej, niż zwykły gracz?? Ninja pokazał, że mentalnie jest gównem.
niedziela, 10 listopada 2019, 17:28   TheFrediPL
Proste, cheatował i jeszcze to nagrywał, jak się należy.
sobota, 9 listopada 2019, 21:22   pawel0482
@alistair80 zgadzam się z Tobą na 1000%
sobota, 9 listopada 2019, 19:15   alistair80
To właśnie ci, którzy "zarabiają" kasę na oszustwach powinni być bardziej karani. A Ninja ewidentnie stawia się nad innymi. Tacy jak on zaczynają od drobnych przestępstw kończąc na zbrodniach, bo uważają, że ich zasady nie obowiązują.
sobota, 9 listopada 2019, 18:43   TytanowyK
Ja jestem zdania, że za "cheaty" w grach online powinni ucinać dłonie.
sobota, 9 listopada 2019, 13:30   Jacek112
Cóż, do samego bana mam mieszane uczucia, ale ten Ninja to zdecydowanie hipokryta.
sobota, 9 listopada 2019, 11:58   cali
Jak korzystał z oszustw to widać gra nie specjalnie sprawiała dla niego radości. Dlatego niech zagra w coś innego. Gorzej dla niego jak swój kanał opierał na tej grze ze względów popularności tytułu. Konsekwencje będą tylko finansowe.
sobota, 9 listopada 2019, 11:31   silvver
A wystarczyłoby jakby grał w kominiarce
sobota, 9 listopada 2019, 11:07   Windcaller
Nawet jeśli to była tylko gra ze znajomymi żeby pokazać jak działają cheaty to wciąż pokazywanie cheatów i nieświadome zachęcanie użytkowników do ich używania, w żadnym przypadku pozytywna dla gry działalność. Młody głupi ucząc się na błędach wyrośnie na mądrego i dorosłego, nie ma litości dla łamaniu regulaminu.
sobota, 9 listopada 2019, 10:04   sadpanda
Hahahahahahahahahahahahaha
Ninja, powiem ci jak Flaszka Głódź: nie pie*dol.
Nieznajomość prawa (regulaminu też, bo on stanowi wiążącą umowę w świetle prawa, przecież ten Jebniś czy jak mu tam zaakceptował EULA) nie chroni w żaden sposób przed konsekwencjami jego łamania.
Ja rozumiem, że takiego Błeeevisa by nie zbanowali, bo bogaty i wpływowy, ale mógłby przynajmniej sprawiać pozory przyzwoitości i nie wygadywać takich głupot.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z