Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Playstation 4 przekroczyło sprzedaż pierwszego modelu konsoli

Wokulski czwartek, 28 listopada 2019, 21:56 News

Po sześciu latach od wprowadzenia na rynek.

Czwarty model konsoli Playstation sprzedał się w większej ilości kopii niż pierwsza wersja. Zajęło mu to 6 lat. Magiczny próg przekroczono w ostatnim tygodniu listopada. Ilość zbytych „czwórek” przebiła również, nieco wcześniej, pierwsze Nintendo Wii.

Liczby prezentują się następująco: Playstation 4 rozeszło się dotąd w liczbie 102,53 mln kopii. Playstation 1 w ciągu całego swojego oficjalnego życia – 102,50 mln. Wspomniany wynik Nintendo Wii to z kolei 101,6 mln.

Następny do pobicia jest Game Boy. Dojście do poziomu 118,69 mln sprzedanych „czwórek” brzmi nieco karkołomnie, ale nie jest niemożliwe. Wystarczy przypomnieć sobie szał na pozbywanie się PS3 czy Xboksa 360 z magazynów. Wersje slim, liczne promocje oraz silnie prowadzone kampanie marketingowe sprawiły, że nieco już przestarzałe modele znalazły wielu nabywców. Wiele zależy też od potencjalnej kompatybilności wstecznej.

Przypomnijmy, że przyszłoroczne nadejście nowej generacji od Sony zostało już oficjalnie potwierdzone. Ba, niedawno poznaliśmy więcej szczegółów na temat dysku czy obecności ray-tracinguZa sprawą intrygującego znaku towarowego znamy również możliwe nazwy następnych 6 inkarnacji konsoli.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4, PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 1 grudnia 2019, 13:40   tommy50
W dobie mody na ekologie, edukację o śladzie węglowym powinno sie maks wyciskac jak najdłużej z tego co juz jest wyprodukowane zamiast wprowadzac nowe i zuzywac kolejne zasoby surowców w tym rzadkich.
Spokojnie 10 lat by konsoke daly, przynajmniej jeden develooer zdazylby dwie gry wyprodukowac w jednym cyklu konsolowym (5 lat produkcja).Ja nie kupie nowy konsol przed 2023 rokiem.
niedziela, 1 grudnia 2019, 13:36   tommy50
Gry AAA produkuje sie dzisiaj i 5 lat, więc szybkie 6 letnie generacje to zwykle marnotrawstwo zasobów.
niedziela, 1 grudnia 2019, 11:49   tommy50
Zdecydowanie za szybko chca wprowadzac nextgeny.
Obecne konsole dopiero niedawno sie rozpędziły po pierwszych trzech latach posuchy, czyli ledwo trzy lata sa na peonych obrotach i juz chca je uśmiercać i to jeszcze po eydaniu mocniejszych modeli.
Głupota, spokojnie do 2022 wydajnosc takiego Xbox one X by wystarczyła.No, ale jest parcie na szkło zwane 4K, dlatego skladam komputer i mam w d.pie nowe konsole, wole zużyć moc na 1080p i wiecej fps czy wiecej detali niz 30 fps i detale na low bo musi byc 4K
piątek, 29 listopada 2019, 10:15   master0612
Tak jakby nintendo sie tym kiedkolwiek przejmowało xD
piątek, 29 listopada 2019, 9:32   cali
Nintendo też zapowie nową konsolę. Wynika to z braku możliwości portowania multi-platformowych przyszłych gier nowej generacji.
piątek, 29 listopada 2019, 9:28   cali
@goliat - Xbox One uzyskał wynik ponad 50 mln. Switch ma ponad 41 mln. Biorąc pod uwagę daty premier konsol - Switch (2017) i Xbox One (2013). Switch wygrał starcie w skali sprzedaży.
piątek, 29 listopada 2019, 9:14   VondesSznycel
Swoją drogą ciekawe czy faktycznie tylk 44mln, wkońcu tak naprawdę to jest oszacowana liczba.
piątek, 29 listopada 2019, 9:11   VondesSznycel
Ja tam mam xboxa x.
czwartek, 28 listopada 2019, 22:28   goliat
A tak z innej beczki, Nintendo Switch sprzedało się w 43 mln egzemplarzy i prawie dogonił Xbox One, który zszedł w ilości 44 mln.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z