Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

GeForce Now: Ubisoft w pełni wspiera usługę Nvidii

Witold wtorek, 10 marca 2020, 6:58 News

W sukurs przyszedł także Tim Sweeney.

Kiedy na początku lutego platforma do grania w chmurze Nvidii opuściła betę, zdawało się, że streaming gier zaliczy nowe otwarcie. Usługa działała dobrze, była dostępna w o wiele większej liczbie krajów niż konkurencja i przede wszystkim opierała się na tradycyjnym modelu posiadanie danych tytułów w chociażby steamowej bibliotece. Gracze byli zadowoleni, jednak wydawcy i developerzy już niekoniecznie.

Exodus rozpoczęło Activision Blizzard, które zażądało usunięcie możliwości włączania swoich produkcji za pomocą GeForce Now. Nvidia tłumaczyła to zwykłym nieporozumieniem, ale szybko okazało się, że jest to powszechny trend. W konsekwencji w kolejnych tygodniach z platformy zniknęły gry Bethesdy, a chwilę później także 2K. Twórca The Long Dark również poprosił firmę o wyłączenie swojego dzieła z usługi, argumentując, iż studio podpisywało umowę ze Steamem, a nie Nvidią. Wywołało to spory opór graczy, którym przypadło do gustu wypożyczanie mocy maszyn producenta kart graficznych.

Nie wszyscy wydawcy i developerzy są jednak przeciwni tej platformie. CD Projekt już zapowiedział, że uruchomimy za jej pomocą Cyberpunka. Także prezes Epic Games,Tim Sweeney, w sobotę wyraził dla niej pełne poparcie.

Firma Epic z całego serca wspiera usługę GeForce Now Nvidii za pomocą Fortnite'a oraz tytułów Epic Games Store, które się na to zdecydują (włączając w to gry na wyłączność); z czasem będziemy ulepszać integrację.

Jest to najbardziej przyjazny dla programistów i wydawców serwis streamingowy, z zerowym podatkiem od przychodów. Firmy zajmujące się grami, które chcą popchnąć naszą branżę w stronę zdrowszego stanu dla wszystkich, powinny wspierać tego rodzaju usługi!

Wsparcie dla platformy przyszło także ze strony Ubisoftu.

Ubisoft w pełni wspiera GeForce Now Nvidii, zapewniając pełny dostęp do naszych gier pecetowych w sklepie Ubisoft Store lub dowolnym innym obsługiwanym sklepie z grami. Uważamy, że jest to najnowocześniejsza usługa, która zapewnia obecnym i nowym graczom na PC najwyższą jakość doświadczenia z większym wyborem, w jaki sposób i gdzie grają w swoje ulubione tytuły.

Daje więc to nadzieję, że GeForce Now nie umrze w najbliższym czasie odcięte od dostępu do większej bazy tytułów. Nie rozwiązuje to jednak podstawowego problemu Nvidii – złej komunikacji. Wielu mniejszych developerów deklaruje bowiem, iż wystarczyło zapytać o zgodę przed startem platformy, a z chęcią by na to przystali.

Niezrażona problemami firma informuje zaś, że pracuje nad przywróceniem do usługi wycofanych gier.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ubisoft,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 10 marca 2020, 17:19   animatiV
"Wielu mniejszych developerów deklaruje bowiem, iż wystarczyło zapytać o zgodę przed startem platformy, a z chęcią by na to przystali." - Jeśli tak by było, to jest to jedyna decyzja twurców jaką rozumiem.
wtorek, 10 marca 2020, 15:34   noirmistig
Wasze argumenty i postrzeganie GFN jest jak najbardziej ok. Poza samym hajsem, który chcieliby dostać producenci gier, myślę, że Nvidia może trochę zawodzić sprzedażowo i reklamowo. Za dużo jest "oczywistych" zalet usługi, żeby nagle firmy wycofywały się z usługi. Ew. może to być również działanie konkurencji. Google czy M$ mogą dogadywać się i oferować pieniądze producentom za wyłączność. Nvidia powinna zrobić jakiś potężny marketing usługi, pokazać się w najlepszym świetle. Nie tylko polegać na odbiorcach
wtorek, 10 marca 2020, 12:41   sadpanda
O ile sam mówiłem wcześniej to co Naars i inni, to nadal nie widzę jak ktokolwiek może Nvidii czegoś zakazać. Prosta sprawa: GeForce Now to usługa udostępniania zasobów w chmurze. Co klient z tymi zasobami robi to jego sprawa (tak długo jak nie łamie prawa). Jeżeli ktoś na wirtualnej maszynie w chmurze instaluje Steam i gry, które na tej platformie KUPIŁ, to wydawca może go pocałować w pompkę. Nigdzie nie widziałem w umowach zapisu "zakaz odpalania zdalnie".
wtorek, 10 marca 2020, 11:46   GGrzebyk
I mimo, że sam z niej nie będę korzystał, bo nie jest mi potrzebna, to podoba mi się taka przyszłość odpalania gier - wszystko w chmurze, zdalne aktualizacje, nie trzeba się martwić o sterowniki, twórcy mogą przygotowywać gry pod konkretny zestaw podzespołów. Nie byłbym za tym gdyby można było mieć gry na własność ale obecnie prawie wszystko wymaga stałego dostępu do internetu i jest uruchamiane z jakiejś platformy więc to żadna różnica. Oby tylko więcej miejsc na świecie miało dostęp do szybkiego neta.
wtorek, 10 marca 2020, 11:43   GGrzebyk
Żeby jeszcze Stadia chociaż oferowała taką jakość za to, że trzeba zapłacić drugi raz za grę i więcej za usługę. Przypuszczam, że Stadia szybciej upadnie niż powstała a GeForce Now się będzie rozwijać, producenci którzy wycofali swoje gry wrócą bo raczej nie mają takich możliwości aby samemu zaoferować tego typu usługę.
wtorek, 10 marca 2020, 11:19   Naars
@@GGrzebyk: Misiu, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ja się w pełni zgadzam, że to jest świetna usługa i że twórcy nie powinni się burzyć, argumenty plesniaka i Twoje są prawdziwe. Tylko Ty nie rozumiesz, że branża gier jest zepsuta i jeśli dev/wydawca nie może czegoś zmonetyzować, to już dla nich jest strata i przegrana - oni tak właśnie myślą. Jestem przekonany, że kombinują w jaki sposób wyciągnąć od Nvidii hajs za taką usługę (albo od nas).
wtorek, 10 marca 2020, 11:16   frostuch
@GGrzebyk Chodzi o to, że w przypadku Stadii grę trzeba kupić drugi raz, a na GeForce Now już nie. Wydawcy chcą po prostu zarobić drugi raz, a najlepiej to jeszcze otrzymać jakiś procent od samej Nvidii.
wtorek, 10 marca 2020, 11:03   ja0lek
GeForce Now zaskoczyło mnie strasznie pozytywnie. Mam nadzieję, że poradzą sobie na rynku streamingu, bo ich podejście jest dużo uczciwsze niż Stadii.
wtorek, 10 marca 2020, 11:00   GGrzebyk
@Naars jaki hajs misiu skoro za grę i tak trzeba wcześniej zapłacić. Twórca nic na tym nie traci a tylko zyskuje. Ta usługa oferuje możliwość gry osobom które nie stać na mocny sprzęt ale mają np. podłączony światłowód pod lokum. Jak myślisz czy twórca może zyskać na takiej platformie samemu nie mogąc zaoferować podobnego rozwiązania? Nazywanie kogoś misiem sugerując że nie ma pojęcia o świecie samemu nie będąc obeznanym w temacie - śmieszne. A plesniak dobrze podsumował całą sytuację.
wtorek, 10 marca 2020, 10:32   Vindicus
ja dziś odpaliłem geforce now na połączeniu 40 up/12 down, i nie da się grać,opóźnienie ok,ale jakość obrazu straszna

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Ubisoft będzie walczyć z przypadkami nadużyć i molestowania

News
dzisiaj

ubisoft-bedzie-walczyc-z-przypadkami-naduzyc-i-molestowania- Ruszy specjalne narzędzie do anonimowego zgłaszania przypadków takich zachowań, pracownicy przejdą stosowne szkolenia, a zewnętrzna firma przeprowadzi audyt w biurach wydawcy.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z