Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

CD Projekt uspokaja byłych pracowników. „Wasze dane osobowe nie wyciekły”

Witold czwartek, 11 lutego 2021, 8:00 News

Jednocześnie spółka zaleca ostrożność, tak na wszelki wypadek.

Nieszczęścia chodzą nie tyle parami, co wręcz stadami. Po nie najfortunniejszej decyzji o zbyt szybkim wypuszczeniu na rynek Cyberpunka (już po obecnych łatkach widzimy, że odczekanie dodatkowych kilku miesięcy byłoby dla projektu zbawienne) firma musi sobie radzić z wyzwaniami, których prawdopodobnie przed premierą się nie spodziewała. Pozew amerykańskich inwestorów i kłopoty w sklepie Sony wynikają ze stanu produktu na konsolach, ale kontrowersji po przeprosinach Marcina Iwińskiego czy niebezpiecznego błędu związanego z modami można było uniknąć.

Wczoraj CD Projekt poinformował jednak o zupełnie innym wydarzeniu. Stał się on mianowicie celem ataku hakerów, którzy wykradli pliki i dane (w tym m.in. kody źródłowe gier studia) z serwerów spółki, a je same zaszyfrowali. Firma stanowczo odrzuciła pomysł negocjowania ze sprawcami. W tym wszystkim znalazła się mimo wszystko choć jedna dobra wieść:

Do naszych byłych pracowników: w tej chwili nie mamy dowodów, że uzyskano dostęp do jakichkolwiek waszych danych osobowych. Jednak nadal zalecamy ostrożność (tj. włączanie alertów o oszustwach). Jeśli macie pytania, piszcie do naszego zespołu ds. Prywatności (dpo@cdprojektred.com).

CD Projekt już wczoraj informował, że nie znalazł dowodów, by wśród wykradzionych danych znalazły się te dotyczące graczy czy klientów. Hakerzy zdobyli za to dokumenty z HR-u (lub – jeśli wolicie – działu kadr), więc byli pracownicy mieli prawo być zaniepokojeni.

Przypomnijmy, że w podobnej sytuacji znalazł się w listopadzie Capcom

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 11 lutego 2021, 15:18   jackBronson
"w tej chwili nie mamy dowodów, że uzyskano dostęp do jakichkolwiek waszych danych osobowych" - "w tej chwili" jest pewnie kluczem tutaj :D
czwartek, 11 lutego 2021, 12:16   tagime6941
https:spidersweb.pl/2021/02/cd-projekt-red-hack-wlamanie-wymiana-dowodu-bik.htmlByli pracownicy twierdzą coś zgoła innego. Ponoć były próby brania kredytów na byłych pracowników. FUBAR
środa, 10 lutego 2021, 10:10   ZwyklyJanusz
"Jednocześnie spółka zaleca ostrożność, tak na wszelki wypadek." - znajac zycie nie wiedza nawet co im wycieklo... profesjonalizm taki jak przy premierze ich ostatniej gry.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Moja kosztowała jeden punkt krwi i miała statystyki 7/7.

Komentarzy:
4

Długo musieliśmy siedzieć jak na szpilkach, wyczekując nowej adaptacji arcydzieła Franka Herberta. Czy teraz, gdy film wreszcie wszedł do polskich kin, warto kupić bilet na Arrakis?

Komentarzy:
15

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z