Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Beamdog tworzy nową grę

hraboll sobota, 17 kwietnia 2021, 10:45 News

Remastery chwilowo schodzą na drugi plan.

Beamdog – specjaliści od odświeżania klasycznych erpegów (tj. Neverwinter Nights, Icewind Dale, Planescape Torment czy wreszcie Bladur's Gate) – zabiera się za tworzenie własnej gry. Wprawdzie kanadyjska firma, razem z deweloperskim oddziałem Overhaul Games, nadal może wydawać kolejne remastery, aczkolwiek obecnie ustalono inne priorytety.

Julius Borisov (Community Manager w Beamdog) umieścił na oficjalnym forum wydawcy taki oto wpis:


(Kliknij, aby powiększyć)

Chociaż drzwi prowadzące do tworzenia remasterów nie zostały całkowicie zamknięte, obecnie Beamdog pracuje nad nową grą, własną marką. Nie mogę jeszcze podać żadnych szczegółów.

Musimy zatem poczekać na właściwy moment. Miejmy nadzieję, że ludzie z Overhaul Games zaproponują nam coś naprawdę fajnego.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 20 kwietnia 2021, 10:49   CyberKiller40
A liczyłem na backport obsługi gamepadów z wersji konsolowych na kompa, szkoda. (wishful thinking, to nie zostało nigdy zapowiedziane)
niedziela, 18 kwietnia 2021, 22:52   Thug
Lol, specjaliści? Toż mające kilkanaście lat mody zmieniające rozdzielczość są lepsze niż te ich remastery
niedziela, 18 kwietnia 2021, 12:54   Michalius
A co do "FR to średniowiecze+" - integralną częścią tego uniwersum jest magia, potężna i wszechobecna. Magia pozwalająca przeciętnej klasy magowi zmienić na życzenie swój wygląd, swoją płeć, nawet swój gatunek. To wątek istniejący w obydwu grach (w BG1 przeklęty pas, w BG2 quest Edwina). Istnienie tego typu magii musiało wpłynąć na kulturę.
niedziela, 18 kwietnia 2021, 12:43   Michalius
Remaster od nich jest najlepszym sposobem grania w BG1 i BG2. Czy jest idealny? Nie. Pewnie mógłby być ambitniejszy i robić więcej. Pewnie mógłby być mniej kontrowersyjny robiąc mniej. Ale współczesna długość ekranów ładowania i quickloot to rzeczy z którymi nie sposób zerwać po zasmakowaniu choć raz.
niedziela, 18 kwietnia 2021, 11:31   Arry
Ja do Beamdog i ich remastera BG mam inny zarzut niż dyskusja poniżej.
Mianowicie remaster został zrobiony bez pomysłu. Do jedynki wrzucili klasy i mechaniki z dwójki. Jedynka była takim "low level adventure" i postać mnicha, która bądźmy szczerzy w wydaniu BG ssie na niskich poziomach nie ma tam racji bytu.
Tak samo rozdział biegłości. Przy tak małych ilościach punktów biegłości rozdział oręża z działu "wielkie miecze" na kilka bardziej szczegółowych tylko rozwalił balans gry według mnie.
niedziela, 18 kwietnia 2021, 9:25   Dantes
Dzięki Beamdog odechciało mi się grać w Baldur's Gate 1 oraz 2, tak się nie powinno odświeżać gier masa błędów oraz problemów technicznych, Siege of Dragonspear wyszło mocno średnio a odświeżona wersja Neverwinter Nights 1 była zbędna, Beamdog odcina kupony od popularność Black Isle Studios a sami z sobie nie stanie wydać dobrego rpga na wysokim poziomie.
sobota, 17 kwietnia 2021, 19:51   Manchot
@Fredxx Bardzo chętnie zobaczę te historyczne smoki. Zdążyli je już wszystkie wymordować, że ich obecnie nie ma? Pełen subiektywizm ale jak najbardziej uważam, że 40k ma lepsze uniwersum od tego, które można uświadczyć w Forgotten Realms, które tak na marginesie, też przechodziło przez liczne rewizje.
sobota, 17 kwietnia 2021, 18:55   Muidus
@Fredxx niech ci będzie, że okulary, lepiej tak niż że nie masz argumentów i o jej jak mi przykro
sobota, 17 kwietnia 2021, 18:40   mapokl
@Fredxx Sądzę, że wiedza z religii jest tak samo wartościowa jak wiedza z podręcznika D&D, choć ta z D&D bardziej w życiu przydatna. Co do reszty to teksty pisali głównie zakonnicy a sztuka była głównie sakralna. Stąd takie jak nie inne przedstawienie sprawy, bo to tak jakbyś np. współczesną twórczość dziennikarską ograniczył do tygodnika Niedziela. A też nikt nie zapisywał tego co chłopi czy dworzanie gadali czy robili za stajnią, bo świeckie kroniki miały służyć chwale rodu i były mocno ubarwiane ku czci.
sobota, 17 kwietnia 2021, 18:21   Fredxx
Mudius ja jednak obstaję przy tych okularach. Manchot, oczywiście że smoki były w średniowieczu tak samo jak i spora cześć bestiariusza AD&D. Problem tego, że silnik diesla gorzej odpala na mrozie niż benzynowy też istnieje, czy powinien wylądować w Baldur's Gate? No i co lepszy ten Warhammer?

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z