Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo obniża cenę Switcha w Europie

Witold poniedziałek, 13 września 2021, 14:26 News

Mowa o podstawowym modelu, bo za Switcha Lite wciąż zapłacimy tyle samo.

Najnowsze urządzenie wielkiego N weszło już do grona najlepiej sprzedających się konsol w historii, przeganiając niedawno PlayStation 3 i Xboksa 360. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują również, że bariera 100 milionów egzemplarzy zostanie pokonana jeszcze w tym roku – sprzęt wciąż cieszy się ogromną popularnością, a już niedługo zadebiutuje przecież jego zupełnie nowy model.

Właśnie w związku z premierą tego ostatniego Nintendo postanowiło obniżyć cenę podstawowej wersji Switcha. Informacje na ten temat wyciekły w zeszłym tygodniu, ale teraz firma postanowiła je oficjalnie potwierdzić w oświadczeniu dla mediów.

Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców. Ponad cztery i pół roku po premierze Nintendo Switcha nadal cieszy się dużą dynamiką sprzedaży w Europie. Po dokładnym rozważeniu różnych czynników, w tym kursów walut w Europie i zbliżającej się premiery Nintendo Switch OLED, zdecydowaliśmy, że nadszedł odpowiedni moment na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switcha. Ceny handlowe Nintendo Switch Lite i nadchodzącego Nintendo Switch OLED nie ulegają zmianie.

Spółka zaznaczyła przy tym, że za ostateczną cenę odpowiadają rzecz jasna sprzedawcy detaliczni.

Nową obowiązującą ceną Switcha w Europie będzie 269,99 euro/259,99 funtów (do tej pory 329,99 euro/279,99 funtów). Zapytaliśmy polskiego dystrybutora produktów Nintendo, firmę ConQuest Entertainment, czy również i rodzimi gracze powinni spodziewać się obniżek – gdy otrzymamy odpowiedź, newsa zaktualizujemy.

[AKTUALIZACJA] W odpowiedzi na nasze pytanie dostaliśmy to samo oświadczenie, które przeczytać możecie powyżej.

Przypomnę, że Nintendo Switch OLED zadebiutuje 8 października. W przedsprzedaży znaleźć można go w cenie 1650-1700 zł. Podstawowy model kosztuje zaś w tym momencie ok. 1490 zł, choć bez trudu da się wyszukać bardziej atrakcyjne oferty.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo Switch,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 września 2021, 17:39   tupolew519
Czekam az lite kiedyś stanieje.
wtorek, 14 września 2021, 12:11   mapokl
@bali09 Jakaś konkurencja dla Switcha by się przydała, ale z Deckiem poczekajmy chociażby do premiery zanim zaczniemy go grzebać. Jest sporo niepewnych rzeczy jeśli chodzi o Deck-a, śmieszne ten zachwyt nad kotem w worku.
wtorek, 14 września 2021, 11:49   bali09
@tommy50 Tyle lat Switch jest na rynku i nadal nie zauważyłeś, że zdecydowana większość osób, która kupuje Switcha nie robi tego dla sprzętu tylko dla gier? Po co mi mocniejszy sprzęt skoro nie zagram na nim legalnie w Pokemony, które mogę przenosić między wersjami, nie pościgam się online w Mario Karcie . Myślisz, że blisko 34 miliony osób, które kupiło Animal Crossing: New Horizons obchodziła specyfikacja Switcha? Prawdopodobnie większość osób miała w 4 literach to, a chciała jedynie pociupać w AC:NH.
wtorek, 14 września 2021, 9:56   mapokl
@Xellar Dużo osób korzysta z tego braku obniżek kupując fizyczne kardridże i po przejściu gry rok czy dwa lata później sprzedaje po niewiele niższej cenie. Niektóre gry wtedy kosztują tylko 20-50zł.
wtorek, 14 września 2021, 9:53   tommy50
Niech tylko Steamdeck wyjdzie i Switch stanie sie badziewna zabawka dla dzieci w porównaniu z mini pecetem od Valve.
GPD win 3 tez jest super, ale minimum o 50% za drogi zeby coś zwojować.
poniedziałek, 13 września 2021, 22:30   AmberMozart
obniżka o 60 euro ale tylko 20 funtów? to by sugerowało, ze funt jest wart 3 euro
poniedziałek, 13 września 2021, 21:08   HeklusDwa
@Xellar nie obniżą, bo ludzie i tak kupują, a zyski rosną.
poniedziałek, 13 września 2021, 19:26   Xellar
Moooras,
Niedoczekanie. Nawet kilkuletnie gry na Switcha mają cenę jak na premierę. Nie wiem czy w Nintendo zetknęli się do tej pory ze zjawiskiem obniżek cen. Może za parę lat dokonają ten wielkopomny krok ewolucyjny.
poniedziałek, 13 września 2021, 19:21   Moooras
Cena konsoli akurat jest uczciwa. Wolałbym, żeby obniżyli ceny gier.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z