Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Disco Elysium: Polska wersja językowa już w grudniu

Witold czwartek, 18 listopada 2021, 17:11 News
PC

Skończą się wymówki, by nie zagrać w jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat!

Dzieło studia ZA/UM okazała się nie tylko jednym z największych zaskoczeń 2019, ale również jedną z najlepszych gier ostatniej dekady. Nietypowy erpeg, w którym zamiast walki mieliśmy tony dialogów, nierzadko poruszających ważkie (lub przynajmniej wystarczająco polityczne, by uznać je za ważkie) tematy zachwycił graczy i recenzentów, jednocześnie jednak strasząc wszystkich tych, którzy nie czuli się ze swoim angielskim zbyt pewnie. Prawie każdy tekst o Disco Elysium zawierał bowiem ostrzeżenie, że z racji wymagającego języka nie jest to tytuł dla osób nieposługujących się mową Szekspira w stopniu co najmniej bardzo dobrym.

Jeżeli z tego powodu odkładaliście swoją przygodę z grą ZA/UM na później, rodzimy oddział Koch Media śpieszy z pomocą. Jak ogłoszono, polskie tłumaczenie zadebiutuje wraz z pudełkowym wydaniem konsolowym... które opóźniono z listopada na grudzień. Cóż, jakoś przeżyjemy te małą łyżeczkę dziegciu, zwłaszcza że w tym przypadku beczka miodu jest gigantyczna.

Disco Elysium otrzyma polską wersję językową (napisy) 9 grudnia w formie darmowej aktualizacji. Wtedy też do sprzedaży trafi też pudełkowe wydanie na PS4 i Xboksa One.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 22 listopada 2021, 23:10   Arlekin
Podziwiam ludzi, którzy wzięli się za tłumaczenie gry z taką ilością tekstu. Może też się skuszę dzięki temu by zagrać. W miarę radzę sobie z angielskim ale jednak w grach gdzie bardzo ważne jest by wczuwać się w to co postać mówi wolę jednak mieć polską wersję by wyłapywać różne smaczki.
piątek, 19 listopada 2021, 23:35   MrKapusta
Teraz to trzeba nabyć.
piątek, 19 listopada 2021, 13:55   w1ntermu7e
Super gierka, po angielsku idzie spokojnie przejść (a ile nowych słówek :P) ale po Polsku będzie chyba po prostu większy komfort
piątek, 19 listopada 2021, 6:59   CzlowiekKukurydza
Najs, opłaciło się nie mieć czasu zagrać.
czwartek, 18 listopada 2021, 21:31   ja0lek
jasne. Już dawno temu obiecywali.
czwartek, 18 listopada 2021, 21:13   goliat
Jeszcze twórcy gry obiecali polski język jakiś czas temu sugerując się wynikami ankiety, dobrze, że wydawca wreszcie ogarnie to przedsięwzięcie.
czwartek, 18 listopada 2021, 20:58   Lewakoprawako
ż tylu zacnych recenzentów dało się nabrać na tandetę owiniętą w "złoty papierek"? No zobaczymy, tym bardziej jestem napalony na tę grę.:)
czwartek, 18 listopada 2021, 20:56   Lewakoprawako
@Poganin, @Xellar, heh po obejrzeniu paru materiałów na YT, między innymi z "lektorem" czytającym dialogi po polsku, miałem pewne mgliste obawy i podejrzenia, czy te zachwyty nad grą są zasadne, czy to aby nie grafomania udająca coś wyjątkowego. Teraz się dla mnie okaże jak to jest z tą słynną grą i tym bardziej czekam na polską premierę, a w razie czego nie zamierzam trzymać gęby na kłódkę, tylko rozpuścić język hejtu, jeśli zajdzie uzasadniona potrzeba.;) Tylko tak zdroworozsądkowo - trudno mi uwierzyć, i
czwartek, 18 listopada 2021, 20:33   Shinu
Hurra!
Na to właśnie czekałem.
czwartek, 18 listopada 2021, 20:16   Xellar
@Poganin,
A już myślałem, że to coś nie tak ze mną, że nie mogłem przebrnąć przez tą przytłaczającą pisaninę autorów, zewsząd tak zachwalaną. Jakoś raźniej mi z myślą, że nie jestem sam w tym niezrozumieniu fenomenu pisarskich zdolności ludzi odpowiedzialnych za DE.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Disco Elysium – The Final Cut ukaże się jeszcze w marcu [WIDEO]

News
czwartek, 18 marca 2021

disco-elysium--the-final-cut-ukaze-sie-jeszcze-w-marcu-wideo Dla dotychczasowych posiadaczy gry rozszerzona edycja będzie darmowa. Na PS5 zagramy zaś w 4K i 60 klatkach na sekundę.

Komentarzy:
12

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Wiecie, co to agrowłóknina? Ja też nie. Ale to nic – w Farming Simulatora 22 i tak grało mi się dobrze.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z