23.06.2022, 19:20Lektura na 2 minuty
Wideo

A Plague Tale: Requiem otrzymało datę premiery. Jest nowy gameplay

A Plague Tale: Requiem zbliża się wielkimi krokami. Na waszym sprzęcie pojawi się już 18 października. Gra dostępna będzie w Game Passie.


Michał „Perzi” Perzanowski

Poniżej można obejrzeć nową rozszerzoną sekwencję rozgrywki, w której bohaterowie - Amicia i Hugo - przemierzają kamieniołom. Parę głównych bohaterów chce schwytać cały batalion żołnierzy, ale duet ma w rękawie kilka nowych sztuczek.

Wcześniej mogliśmy obejrzeć już dwa zwiastuny.

Zapowiedziano również edycję kolekcjonerską, która zawiera figurkę, broszkę wzorowaną na piórze Hugo, trzy fizyczne grafiki oraz dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej gry, skomponowane przez Oliviera Derivière'a. Edycja ta będzie dostępna wyłącznie w sklepie internetowym wydawcy, firmy Focus Entertainment.

A Plague Tale: Requiem zostało po raz pierwszy ujawnione przez szefową działu komunikacji, Aurélie Belzanne, w czerwcu 2021 roku podczas konferencji Microsoftu na targach E3.


Po epickim finale pierwszej odsłony, która stanowiła rozdzierającą serce historię, gracze rozpoczną drugi rozdział emocjonalnej podróży. Będą oni podążać za Amicią i jej bratem Hugo w nowym niebezpieczeństwie, robiąc wszystko, aby przetrwać w brutalnym, bezlitosnym świecie.


Aurélie Belzanne

Planowany jest też serial na podstawie gry. Za kamerą stanie francuski filmowiec Mathieu Turi, który pełnił stanowisko reżysera drugiej ekipy „Bękartów wojny”.

A Plague Tale: Requiem ukaże się 18 października 2022 roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz w chmurze na Nintendo Switch. Gra będzie również dostępna w ramach usługi Xbox Game Pass i to od samego dnia premiery.

Wraz z ujawnieniem rozgrywki oficjalnie rozpoczęły się zamówienia przedpremierowe na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC.

Graczy PC z pewnością ucieszy wiadomość, że Asobo Studio i Focus Entertainment współpracują z Nvidią, aby dodać do gry ray tracing i DLSS.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów130

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane