4
16.05.2024, 16:32Lektura na 1 minutę

Activision zakłada studio w Polsce. Branżowi weterani zrobią nam grę AAA

Activision rozszerza swoje wpływy we wschodniej Europie.

Activision ogłosiło dziś bardzo ważną informację dla krajobrazu polskiej branży gier wideo. Korporacja powołała do życia nowe studio składające się z weteranów, którzy znani są z najważniejszych produkcji na rynku.

Elsewhere Entertainment, bo tak nazywać się będzie nowa firma, to studio z siedzibą w Warszawie. Zespół stanowią doświadczeni pracownicy, którzy w przeszłości mieli swój udział w tworzeniu tak uznanych marek, jak Wiedźmin, Cyberpunk 2077, The Last of Us, Uncharted, Destiny, Far Cry czy gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy’ego. Studio oczywiście skupi się na tworzeniu produkcji AAA, które zostaną wsparte zasobami prosto ze Stanów Zjednoczonych.


Zbudowane od podstaw Elsewhere Entertainment to czołowe i samodzielne studio poświęcone tworzeniu środowiska, inspirującego śmiałe oraz różnorodne pomysły. Misją firmy jest zachęcanie wszystkich do odkrywania i twórczej współpracy w celu kreowania serii o trwałym dziedzictwie wykraczającym daleko poza gry wideo.


To nie pierwszy raz, gdy Activision inwestuje swoje środki w naszym kraju. Od 2017 roku w Krakowie znajduje się oddział Infinity Ward – studia znanego z serii Call of Duty.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów434

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze