3
10.08.2022, 09:15Lektura na 2 minuty

Activision Blizzard kończy z lootboksami w Overwatchu

Lootboksy w Overwatchu będziemy mogli kupować do końca sierpnia, a potem zbierać jeszcze przez miesiąc poprzez normalne aktywności w grze.

Overwatch jest jedną z niewielu gier, która wciąż korzysta z lootboksów do kupienia za prawdziwe pieniądze. Ze względu na ich uzależniającą naturę, zdecydowanie się już od tego rozwiązania odchodzi albo pozwala je zdobywać również za darmo. Chociaż na przykład w Hiszpanii i Holandii mają zostać całkiem zakazane. Do grona tytułów, które zrezygnowały z płatnych skrzynek z łupami, dołączy również Overwatch. Lootboksy będą sprzedawane tylko do 30 sierpnia. Dla wielu nie będzie to zaskoczeniem, ponieważ developerzy zapowiadali takie kroki już wcześniej, a opis aktualizacji możecie przeczytać na oficjalnej stronie Overwatcha.

Po tym czasie można je będzie jeszcze zdobyć poprzez zwykłe aktywności w grze, niewymagające sięgnięcia po portfel, czyli na przykład wbijanie poziomów. Tak będzie przez cały wrzesień, aż do 4 października, kiedy to swoją premierę będzie miał Overwatch 2. Od wtedy w ogóle nie będzie ani skrzynek, ani szans na wypadnięcie losowych przedmiotów. Jeśli zachowamy do tego czasu jakieś lootboksy, otworzą się automatycznie. W „dwójce” zamiast tego doświadczymy czegoś, co zyskało w branży nieco lepszą sławę, czyli sezonowych przepustek.

Przypominam, że Overwatch 2 będzie grą free-to-play. Niby jest to sequel, jednak jak zauważył Witold, tylko z nazwy. Wiele też mówi samo zainteresowanie graczy tym tytułem, które jest niezwykle małe. Można to zauważyć po tym, że okej, faktycznie oglądalność na Twitchu była spora... dopóki włączone były dropy. Kiedy jednak się skończyły, to i Overwatch stracił swoje pięć minut, a zainteresowanie graczy spadło o 99%.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze