7.03.2024, 10:30Lektura na 1 minutę

Alan Wake 2: Nowa łatka obniża wymagania sprzętowe

Remedy wypuściło łatkę, która umożliwia uruchomienie Alana Wake’a 2 na starszych komputerach.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Alan Wake 2 ma opinię tytułu, którego podane przed premierą wymagania sprzętowe zszokowały wielu graczy. Według oficjalnych informacji do komfortowej rozgrywki w 30 fps-ach i rozdzielczości Full HD potrzebna była co najmniej karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon RX 6600. Mniej więcej cztery miesiące po premierze Remedy zdecydowało się na rzadko spotykany w branży ruch. Fińskie studio wypuściło nową łatkę, która obniża minimalne wymagania sprzętowe i umożliwia uruchomienie gry na starszych komputerach.

Według Remedy możliwe jest teraz ogranie najnowszych przygód pisarza na maszynach wyposażonych w karty graficzne GTX 1070 lub RX 5600 XT. Łatka 1.0.16.1 „zoptymalizowała renderowanie dla procesorów graficznych, które nie obsługują siatki shaderów”. Seria GTX-10 nie wspiera wspomnianego rodzaju kodu, który pozwala developerom kontrolować moc potrzebną na przetwarzanie wielokątów. Mimo to twórcom udało się zoptymalizować tytuł, co powinno ucieszyć graczy wyposażonych w starsze komputery.

Alan Wake 2 zadebiutował 27 października 2023 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów oraz graczy. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze