19.03.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Alone in the Dark: Poznaliśmy szczegółowe wymagania sprzętowe rebootu

Aby cieszyć się najlepszą możliwą jakością Alone in the Dark, będziemy musieli mieć całkiem mocny sprzęt.

Już jutro odbędzie się premiera rebootu słynnego Alone in the Dark. Ta była wcześniej przekładana dwa razy, w tym między innymi ze względu na konkurencyjnego Alana Wake’a 2. Twórcy w przededniu debiutu gry udostępnili wymagania sprzętowe potrzebne do uruchomienia gry w różnej jakości. Te już częściowo poznaliśmy przy okazji wyjścia poprzedniego zwiastuna, a teraz wiemy, co musimy mieć, aby uruchomić tytuł w najwyższej możliwej jakości.

Tym razem podane wymagania sprzętowe Alone in the Dark uwzględniają takie informacje, jak liczba klatek na sekundę czy rozdzielczość. Przykładowo: do grania w rozdzielczości Full HD w 30 klatkach potrzebny nam będzie komputer z 8 GB RAM-u i GTX 1050 Ti. Za to chcąc uruchomić grę w jak najlepszej jakości w 4K, nasz sprzęt musi mieć RTX-a 4070 Ti oraz 32 GB RAM-u. Twórcy rozmijają się częściowo z tym, ile będziemy potrzebowali miejsca na dysku. W przedstawionej grafice mowa jest o 50 GB, ale już w przedpremierowym FAQ mowa jest o 70 GB.

Wspomniane FAQ dało nam też kilka ważnych informacji odnośnie do gry. Aktualnie nie ma w planach przeniesienia jej na inne platformy niż obecne, tj. PC (Steam i GOG), PlayStation 5, a także Xbox Series S/X. Cena będzie wynosić 60$ za wydanie standardowe, edycja Deluxe zaś kosztuje 70$. Dostępna będzie także edycja kolekcjonerska w cenie 200$.

Alone in the Dark
Alone in the Dark nie będzie straszyć w Epic Game Storze ani w Game Passie (a przynajmniej na razie).

W kwestiach technicznych twórcy wciąż nie potwierdzili pełnej zgodności tytułu na Steam Decku, lecz zamierzają wprowadzić ją w okolicach premiery. Alone in the Dark nie będzie również posiadało żadnych zabezpieczeń od firm trzecich, takich jak np. Denuvo. Ponadto będzie wspierać także technologię DLSS oraz FSR i tryb dedykowany ultraszerokim monitorom. Dodatkowo na konsolach będzie można skorzystać z dwóch trybów: wydajności oraz jakości.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze