1
10.05.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Armored Core 6: Sprzedaż przekroczyła oczekiwania FromSoftware

Armored Core 6 cieszy się dużym zainteresowaniem graczy poza Japonią.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Armored Core 6: Fires of Rubicon sprzedało się rewelacyjnie – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z przedstawicielem niszowego gatunku, jakim bez wątpienia są gry o walkach mechów. Firma Kadokawa, do której należy FromSoftware, opublikowała wpis, w którym potwierdza sprzedaż przekraczającą oczekiwania twórców. Tyczy się to zwłaszcza odbioru gry poza Japonią.

Warto pamiętać, że Fires of Rubicon osiągnęło ponad 11 razy lepszy wynik komercyjny od poprzedniej odsłony marki – Armored Core 5, które zadebiutowało w 2012 roku, trafiło w ręce zaledwie około 250 tysięcy graczy. Na tym matematyczne ciekawostki się nie kończą – najdosadniej skalę sukcesu Fires of Rubicon zobrazuje fakt, że sprzedało się ono lepiej niż wszystkie 15 gier sygnowanych marką Armored Core razem wziętych.

I zwyczajnie wypada napisać, że to po prostu bardzo dobra gra jest, ale do jej sukcesu komercyjnego na pewno przyczynił się także drastyczny wzrost popularności FromSoftware – na przestrzeni ostatnich 15 lat japońskie studio trafiło do świadomości zachodnich odbiorców za sprawą m.in. premier takich perełek jak Demon’s Souls, seria Dark Souls, Bloodborne, Sekiro: Shadow Die Twice czy wreszcie – przełamujący kolejne granice popularności japońskiej korporacji – bestsellerowy Elden Ring.

Armored Core 6: Fires of Rubicon zadebiutowało 25 sierpnia 2023 roku na pecetach oraz konsolach Sony i Microsoftu zarówno obecnej, jak i poprzedniej generacji.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów340

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze