52
26.02.2024, 09:45Lektura na 2 minuty

Baldur’s Gate 3 doceniony za reprezentację LGBTQ+. 5 nominacji do Gayming Awards

Baldur’s Gate 3 został doceniony przez magazyn Gayming.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Larian Studios ogłosiło, że Baldur's Gate 3 może zdobyć pięć kolejnych nagród, kontynuując pasmo sukcesów z 2024 roku. Baldur po premierze zdominował plebiscyty gamingowe, zdobywając wiele nagród, w tym tytuł gry roku na The Game Awards 2023. Developerzy opublikowali informację, że ich dzieło zostało nominowane w pięciu kategoriach w plebiscycie Gayming Awards 2024, który jest organizowany przez magazyn Gayming. Kategorie kładą nacisk na reprezentowanie osób LGBTQ+ w grach i innych formach kultury.


Kategorie, w których Baldur’s Gate 3 uzyskał nominacje:

  • Gra roku;
  • Nagroda czytelnika magazynu Gayming;
  • Nagroda za autentyczną reprezentację;
  • Najlepsza postać LGBT+ (Dame Aylin i Shadowheart);
  • Nagroda branży za różnorodność.

Na tym uznanie dla Baldur’s Gate’a 3 w środowisku LGBT+ się nie kończy. Gra bierze również udział w plebiscycie organizowanym przez amerykańską organizację GLAAD (dawniej Gay & Lesbian Alliance Against Defamation) – tę samą, która ponad tydzień temu opublikowała wyniki badań dotyczących obecności osób przynależących do mniejszości seksualnych wśród odbiorców gier wideo. Zarówno Gaymng, jak i GLAAD, doceniają tytuł m.in. za edytor postaci, który obejmuje typy budowy ciała niezwiązane z płcią i możliwość wyboru zaimków, z których będą korzystali bohaterowie. 

Osoby LGBT+ są reprezentowane również wśród postaci niezależnych – YouTuberka Abigail Thorn podkłada głos postaci o imieniu Noctrune, jednej z transpłciowych bohaterek gry, która odgrywa kluczową rolę w jednym z wątków. Z kolei odwiedzając cyrk w Rivington, gracze mogą spotkać czarującego nekromantę Lukretiousa – przywódcę cyrku, który jest drag queen. Gracze napotykają i wchodzą w interakcję z mnóstwem queerowych postaci, a każda z nich została napisana i przedstawiona z szacunkiem.

Chociaż reprezentowanie mniejszości w Baldur's Gate 3 bez wątpienia pomogło grze zdobyć oddaną rzeszę fanów, to tytuł spotkał się również z krytyką konserwatywnych odbiorców.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów206

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze