5
6.12.2022, 11:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Baldur's Gate 3: Minsc i Boo znów skopią tyłki w dobrej sprawie

Przed grudniowym patchem i prezentacją postępów prac nad Baldur's Gate 3, Larian Studio skutecznie przyciąga uwagę graczy zajawką kultowych bohaterów.

Na poniższym teaserze widzimy statuę Minsca i Boo, a w tle słychać odgłosy walk. Po chwili słynnemu, lekko (no, może trochę bardziej niż lekko) szurniętemu łowcy zaczynają świecić się oczy, co potwierdza, że nie patrzymy na zwykły posąg.

Zgodnie z uniwersum Dungeons & Dragons historia Minsca i jego miniaturowej wersji gigantycznego kosmicznego chomika nie kończy się na dwóch pierwszych Wrotach Baldura. Nierozłączni towarzysze mieli dać się spetryfikować i umieścić na środku rynku miasta, aby powrócić w pełni sił, gdy świat będzie ponownie potrzebował bohaterów.

Wygląda na to, że Larian Studio skorzysta z tej furtki i mimo że od wydarzeń z poprzednich części serii Baldur's Gate minęło już ponad 100 lat, ponownie zobaczymy Minsca i Boo. Czy będą to nasi towarzysze? Czy charakterystyczne postacie zostaną wykorzystane w formie gagów? Czy będą mocno połączeni z fabułą gry? Na ten moment nic niestety nie wiadomo.

Na szczęście więcej informacji poznamy już wkrótce. Przede wszystkim Baldur's Gate 3 będzie obecny na The Game Awards (8 grudnia). Nieco później – 14 grudnia – planowana jest kolejna edycja wydarzenia Panel From Hell, tym razem o podtytule „Holy Knight”. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wtedy premierę będzie miał też duży patch, oznaczony cyfrą 9.

Baldur's Gate 3 nadal jest w early accessie, a jego premiera planowana jest na 2023 rok. Oby ta data nie została przesunięta, w innym przypadku twórcy usłyszą okrzyk Minsca: „Przekroczyliście wszelkie granice! Zakosztujcie, jak smakuje sprawiedliwość chomika!”.


Czytaj dalej

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów65

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze