1
25.04.2024, 12:45Lektura na 1 minutę

Blizzard szuka pracowników do niezapowiedzianej gry

Blizzard niespecjalnie przejmuje się zwolnieniami i szuka nowej ekipy do stworzenia gry.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Microsoft na początku tego roku postanowił mocno uszczuplić zespół Blizzard Entertainment. Bardzo możliwe, że nie było to na rękę firmie, ponieważ aktualnie zmuszona jest poszukiwać pracowników do nowego projektu. 

O jakiej grze mowa? Tu nie wiemy o dziwo nic, nawet opisy wymagań na stanowisko niespecjalnie zdradzają nam, o co może chodzić. To dość niecodzienna sytuacja, zważywszy na to, że często w takich źródłach znajdzie się jakaś poszlaka mówiąca o tym, nad czym studio może dalej pracować. Mimo wszystko ciężko spodziewać się czegokolwiek, jeżeli oferty pracy obejmują stanowiska m.in. dyrektora kreatywnego, narracyjnego, designerskiego i tak dalej. 

Okazji do zatrudnienia jest sporo, także jeśli pracujecie w gamedevie lub macie pewne doświadczenie, które mogłoby w takiej ekipie zaplusować, to nie stoi nic na przeszkodzie, aby zgłosić się do pracy. Nie nastawiałbym się jednak, że prędko o tej grze usłyszymy, szczególnie że zespołu na razie nie ma. Do tego Blizzard lubi sobie anulować projekt, nawet jeśli prace nad nim trwają od wielu lat.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze