10.01.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

Bloober Team wchodzi na giełdę, a daty premiery remake’u Silent Hilla 2 wciąż brak

Polskie studio chwali się swoim sukcesem i zapowiada plany na nadchodzący rok.

Ten rok polskie studio Bloober Team zaczyna od sporego sukcesu. Krakowska firma znana z horrorów, takich jak Layers of Fear czy The Medium, właśnie przeniosła swoje notowanie na główny rynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wcześniej spółka notowana była na NewConnect, czyli tzw. małej giełdzie. Zarząd poinformował, że na rozpoczęcie sesji akcje znajdowały się na plusie.

Jednak pomimo tego sukcesu nad Blooberem cały czas ciąży jeden poważny cień. Studio odpowiedzialne jest przecież za remake Silent Hilla 2, o czym wiemy już od 2 lat, a mimo to nie znamy daty premiery, a docierające do nas informacje są bardzo skąpe. Jednak teraz przy okazji debiutu studia na GPW prezes spółki, Piotr Babieno, postanowił podzielić się kilkoma planami na najbliższy rok.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Bloober Team planuje w najbliższych miesiącach pokazać nam nieco materiałów promocyjnych dot. ich nadchodzących projektów, w tym tajemniczego Projektu C.


Projekt C jest bardzo mocno zaawansowany, więc powiedziałbym, że pierwsza połowa roku będzie obfitowała w jakieś informacje z naszej strony. Zaplanowane mamy newsy na cały rok i (…) nie będzie to tylko Silent Hill i Projekt C. (…) Będą jeszcze dodatkowe niespodzianki.


Studio sprostowało też kwestię braku informacji o dacie premiery remake’u Silent Hilla 2. 


To Konami opracowuje kampanię promocyjną (…) wierzymy, że ta promocja bardzo szybko się rozpocznie.


Babieno wspomniał również o zapowiedzianej jakiś czas temu serialowej adaptacji The Medium. Wskazał, że okres strajków w Hollywood opóźnił produkcję, jednak teraz wszystko powoli wraca na właściwe tory.

Wygląda na to, że szykuje się naprawdę dobry rok dla Bloober Teamu i fanów studia. Pozostaje więc trzymać kciuki i uzbroić się w cierpliwość, czekając na wspomniane niespodzianki.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów137

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze