5
3.04.2024, 14:15Lektura na 1 minutę
Wideo

Bloodborne Kart to teraz Nightmare Kart. Znamy datę premiery

Pomimo przeciwności losu Bloodborne… wróć, Nightmare Kart powraca w świetnym stylu.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Fani kochają mieszać ukochane przez nich marki z gatunkami, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Nie inaczej było z Bloodborne Kart, fanowskim projektem tworzonym przez jedną osobę, Lilith Walther, znaną też jako PSX Bunlith. Niestety na początku tego roku Sony postanowiło ukrócić zabawę i nakazać usunięcie z gry jakichkolwiek nawiązań do marki. Po kilku miesiącach produkcja powróciła, tym razem pod nową nazwą i z paroma usprawnieniami.

Nightmare Kart, bo teraz tak zatytułowana jest gra, zadebiutuje 31 maja na Steamie oraz Itch.io. Na premierę będziemy mieli okazję zmierzyć się 20 różnymi postaciami na 16 trasach. To znaczny rozwój względem Bloodborne Kart, ponieważ marka wykreowana przez FromSoftware ograniczała liczebność bohaterów do zaledwie dwunastu. Do tego tytuł będzie zawierać tryb fabularny, walki z bossami oraz pełnoprawny Battle Mode. W zwiastunie mocno podkreślono „odrębność prawną” od oryginału.

Dodatkowo z okazji ogłoszenia daty premiery twórczyni ścieżki dźwiękowej do Nightmare Kart, Evelyn Lark, pochwaliła się rezultatem swoich prac na platformie X.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów373

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze