5
22.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Bloodborne: Szef FromSoftware cieszy się, że gracze wciąż pytają o remake

Hidetaka Miyazaki nie zajął żadnego konkretnego stanowiska w sprawie remake'u Bloodborne, ale cieszy się, że wciąż kochamy jego grę.


Jakub „rajmund” Gańko

Wczoraj mieliśmy okazję ujrzeć pierwszy zwiastun wyczekiwanego od dawna dodatku Shadow of the Erdtree, który ma wprowadzić mnóstwo nowych atrakcji do Elden Ringa. Z tej okazji Hidetaka Miyazaki, szef FromSoftware, udzielił wywiadów kilku zagranicznym serwisom. Jedna z ciekawszych wypowiedzi padła w rozmowie z redakcją Eurogamera, która spytała go o szanse na remake Bloodborne, czyli marzenie wielu graczy, które powraca regularnie co kilka miesięcy.

Japończyk zapewnił, że to bardzo bliski mu tytuł i jest niezmiernie szczęśliwy, że tylu ludzi wciąż darzy go taką miłością, pragnąc jego nowej wersji. Choć uchylił się tym sposobem od bezpośredniej odpowiedzi na temat odświeżania Bloodborne, przedstawił swoje stanowisko na temat samego remake'owania gier.


Wydaje mi się, że nowy sprzęt to zdecydowanie to, co nadaje wartość takim produkcjom. Rzeczy, których nie można było osiągnąć na poprzedniej generacji czy sposoby na wyrażenie konkretnych sytuacji, w tym czasem pomaga nowy sprzęt. Jednak nie powiedziałbym, że to wszystko. Myślę, że z czysto praktycznej perspektywy nowoczesny sprzęt pozwala większej liczbie graczy docenić gry. To niby sprowadza się do prostych spraw, ale sam jako gracz uważam, że dostępność jest ważna. Wydaje mi się, że może być siłą napędową takiego przenoszenia starej gry na nową platformę.


Nieco mocniej naciskał na japońskiego twórcę IGN, który także pragnął raz na zawsze wyjaśnić, czy mamy w ogóle co marzyć o remake'u Bloodborne. Niestety tej redakcji również nie udało się uzyskać bezpośredniej odpowiedzi.


Niestety, tak jak mówiłem w innych wywiadach, nie jest moją rolą mówić konkretnie o Bloodborne. Po prostu ta marka nie należy do FromSoftware. Dla mnie osobiście był to wspaniały projekt i mam wiele pięknych wspomnień z jego tworzenia, ale nie mam prawa o nim rozmawiać.


Wszystko wydaje się więc pozostawać w rękach Sony. Może doczekamy się przynajmniej porządnej ekranizacji? Za około miesiąc Bloodborne skończy 9 lat. Przypominam, że co roku z okazji kolejnych urodzin fani gry powracają do jej świata. Sam to zrobiłem już jakiś czas temu i w obliczu braku konkrektnych informacji na temat nowej wersji tej gry FromSoftware wam mogę polecić tylko to samo.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze