2
21.09.2022, 08:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Bloodborne: Remaster nie powstaje, bo FromSoftware jest zajęte Elden Ringiem [AKTUALIZACJA]

Jeff Grubb twierdzi, że nie mamy co liczyć na zremasterowane Bloodborne lub jego port na PC w najbliższej przyszłości.


Jakub „rajmund” Gańko

Plotki na temat potencjalnego remastera Bloodborne albo chociaż portu na PC powracają jak bumerang od lat. Niestety, wygląda na to, że możemy liczyć co najwyżej na premierę fanowskiego Bloodborne Kart. Wszystko wskazuje na to, że ani Sony, ani FromSoftware nie szykują obecnie powrotu do Yharnam w żadnej formie i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości się to nie zmieni.

Znany z wiarygodnych przecieków Jeff Grubb poruszył ten temat w najnowszym odcinku Xbox Expansion Pass (oglądajcie od 58:50):

Dziennikarz mówi wprost, że w świecie Bloodborne nie dzieje się obecnie nic. FromSoftware jest zajęte dalszym rozwojem Elden Ringa, który odniósł przecież ogromny sukces i zasługuje przynajmniej na jakieś spore DLC (a Bandai Namco już zapowiedziało, że chce prężnie rozwijać dalej tę markę, również poza światem gier). Ponadto Hidetaka Miyazaki niedawno informował, że jego studio kończy już... kolejną grę.

Teoretycznie Sony mogłoby zlecić prace nad portem / remasterem Bloodborne innemu studiu (np. Bluepoint Games, które doskonale poradziło sobie z odświeżeniem Demon's Souls). Grubb przyznaje jednak, że z tego, co zrozumiał, wynika, iż Bloodborne ma na tyle poplątany kod, że niemożliwe by było rozpracowanie go bez dużej pomocy FromSoftware.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na dodatki do Elden Ringa. Ewentualnie śledzić dalszy rozwój prac nad Lies of P.


Aktualizacja

Lance McDonald, twórca fanowskiego patcha do Bloodborne, twierdzi, że ewentualna aktualizacja gry, która odblokowywałaby 60 fpsów, czy też port na PC wcale nie wymagałyby od Sony tak dużo pracy. Swój punkt widzenia przybliżył w poniższym wątku na Twitterze.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1111

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane