15.05.2024, 15:30Lektura na 2 minuty

Concord: Tajemniczy FPS Sony ma ukazać się jeszcze w tym roku

Wygląda na to, że Sony planuje wydać Concord jeszcze w 2024 roku. Debiutanckie dzieło studia Firewalk ma być sieciowym FPS-em.


Adam Kołodziejczyk

Jeśli chodzi o nadchodzący sieciowy FPS Sony, czyli Concord, to otrzymaliśmy do tej pory tylko jeden trailer, który powiedział nam naprawdę niewiele o grze. Ot, było to po prostu zaprezentowanie samego klimatu gry bez ani jednego ujęcia z rozgrywki. Można by sądzić, że taki króciutki i enigmatyczny teaser nie zwiastuje tego, by gra miała ukazać się w najbliższej przyszłości, ale okazuje się, że możemy być dużo bliżej premiery Concorda, niż mogłoby się wydawać.

Podczas omawiania wyników finansowych Sony przedstawiło Concord jako grę-usługę, która ma ukazać się w 2024 roku. Przypomnijmy, że debiutancka produkcja Firewalk Studios ma być strzelanką PvP, która sporo czerpie z Marvel’s Guardians of the Galaxy. Według znanego wszystkim billbil-kuna gra miała zostać zaprezentowana na ostatnim State of Play, ale, jak wiemy, nie doczekaliśmy się żadnych informacji o strzelance na pokazie Sony. Być może dowiemy się o Concordzie więcej na najbliższym PlayStation Showcase, o którym mówi się od jakiegoś czasu, że może odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Możemy na razie tylko się domyślać co do tego, czy Concord ukaże się jedynie na PlayStation, czy też Sony zdecyduje się wydać grę również na PC. Patrząc jednak na to, jak wielkim sukcesem sprzedażowym okazało się Helldivers 2, które podbiło Steama, można przypuszczać, że kolejną strzelankę Sony czeka podobny los i gra Firewalk Studios również zawita na pecetach.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów226

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze