2
27.11.2020, 10:57Lektura na 3 minuty

Cyberpunk 2077 radzi sobie na PS4 i XBO „zaskakująco dobrze”. Kilka słów o przyszłym multiplayerze

Z innych wieści: Keanu Reeves w Cyberpunka grał i mu się podobało.


Witold Tłuchowski

Choć Cyberpunk wciąż nie trafił na rynek, opublikowany dopiero co raport finansowy CD Projektu i tak skupiał się w dużej mierze na nim. Również podczas późniejszej konferencji prasowej związanej z publikacją zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcono właśnie nowej grze Redów.

Wśród ponawiających się pytań dotyczących preorderów (na które firma grzecznie nie odpowiadała) pojawiło się także kilka ciekawych zagadnień. Zagajony o to, jak produkcja wypada na podstawowych modelach (czyli nie PS4 Pro i XBO X) konsol mijającej generacji, Adam Kiciński odpowiedział:


Oczywiście trochę gorzej niż na wersjach Pro, ale powiedziałbym, że zaskakująco dobrze jak na tak ogromny świat gry. Więc trochę gorzej, ale wciąż bardzo dobrze.


I dalej:


Wypuściliśmy wideo z rozgrywki zarówno na PS4, jak i PS5. Widzicie więc różnicę między nimi. Wersja z PS5 jest świetna, ale ta z PS4 nadal jest bardzo dobra. Mieliśmy te dodatkowe trzy tygodnie i wiele osiągnęliśmy na tym ostatnim odcinku. Dlatego uważamy, że gra działa świetnie na każdej platformie. Oczywiście stosownie do możliwości platformy, ale nie każda platforma musi być radzić sobie świetnie.


Nie mogło też zabraknąć pytania, czy Keanu Reeves grał w Cyberpunka.


Tak, tak. Grał w niego. Ale, o ile wiem, jeszcze go nie skończył. Ale zdecydowanie grał w tę grę i ją uwielbia.


Być może najistotniejsza jest jednak kwestia multiplayera (aka Cyberpunka Online), na temat którego Redzi na razie zbyt wiele nie zdradzają.


Po pierwsze, nie nazywamy tego „trybem”. To osobna i duża produkcja. Myślimy o niej jako o samodzielnym produkcie. Oczywiście nie będzie całkowicie samodzielna, ponieważ jest osadzona w uniwersum Cyberpunka i jest bardzo mocno związana z wizją singleplayerowego Cyberpunka, którą stworzyliśmy. Ale z naszej perspektywy to kolejna niezależna produkcja i pracuje nad nią niezależny zespół ludzi. Mówiłem już, że nie skupiamy się teraz zbytnio na mówieniu o przyszłych grach, które mają się pojawić po Cyberpunku. Więc proszę, bądźcie z nami w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy planujemy podzielić się nowymi informacjami dotycząćymi naszej strategii. I wierzę, że [wtedy] temat Cyberpunka-multiplayera będzie możliwy.


Podczas konferencji padło także kilka słów na temat innych tytułów. Dowiedzieliśmy się, że daty premiery Witcher: Monster Slayer nie poznamy – jak planowano – w tym roku. Winne jest oczywiście przesunięcie premiery hitu Redów na grudzień. Jak twierdzi CD Projekt, w tym całym zalewie informacji wieści o mobilnym Wiedźminie mogłyby po prostu zostać przeoczone.

Cyberpunk 2077 ukaże się 10 grudnia na pecetach, PS4, Xboksie One, PS5 i Xboksie Series X/S.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane