1
17.05.2022, 07:00Lektura na 2 minuty
Wideo

„Cyberpunk: Edgerunners” – Pierwsze ujęcia z anime Netfliksa

Netflix zaprezentował kilka urywków z anime osadzonego w świecie Cyberpunka 2077 na zajawce eventu Geeked Week.


Jakub „rajmund” Gańko

Anime „Cyberpunk: Edgerunners” od japońskiego studia Trigger (twórców m.in. „Kill la Kill” czy „Star Wars: Visions”) zostało zapowiedziane jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077, a powstaje ponoć od 2018 roku. Na szczęście nic nie zapowiada żadnych opóźnień w produkcji i licząca 10 odcinków seria już zmierza na ekrany naszych telewizorów za pośrednictwem Netfliksa. Potwierdza to najnowsza zajawka streamingowego giganta, w której promowane jest wydarzenie Geeked Week, mające się odbyć w dniach 6-10 czerwca.

W materiale znalazło się miejsce dla scen m.in. z nadchodzącego „Sandmana”, czwartego sezonu „Stranger Things”, nowego aktorskiego serialu „Resident Evil: Remedium” czy kolejnych serii „The Umbrella Academy” oraz „Kubusia i Filusia” (tzn. animacji związanej z grą Cuphead, gdyby kogoś wciąż ten tytuł dezorientował). Nas jednak najbardziej interesuje kilka urywków z „Cyberpunk: Edgerunners”, gdyż jest to pierwsza okazja, aby przyjrzeć się temu anime.

Pełną zapowiedź Geeked Week obejrzycie poniżej:

W sieci można już znaleźć także kompilacje urywków z cyberpunkowego anime:

A jeśli chcecie przyjrzeć się statycznym kadrom, to Paweł Sasko ułatwi wam życie:

„Cyberpunk: Edgerunners” ma zostać pokazany w ramach Geeked Week już 8 czerwca. Reżyserami serialu są Hiroyuki Imaishi oraz Hiromi Wakabayashi. Ścieżkę dźwiękową skomponował Akira Yamaoka, którego z pewnością doskonale kojarzą fani serii Silent Hill (i nie tylko). CD Projekt Red jest producentem serialu.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów672

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane